Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
7. marca 2014 PR správyŠport od PRservis.skSITA Diskusia()

Slovenskí paralympionici si zaslúžia podporu

BRATISLAVA 7. marca – Dnešným dňom odštartujú zimné paralympijské hry, ktoré sa tradične konajú po skončení olympijských hier. Do atmosféry nabitej nadšením pre šport prinášajú ďalší rozmer. Zážitok zo sledovania výkonov hendikepovaných športovcov sa mieša s pocitmi hlbokého obdivu a pokory.

My sa na ňu tešíme aj z dôvodu, že slovenskí paralympionici patria pravidelne medzi mimoriadne úspešné tímy a môžeme byť na nich právom hrdí.

Pre Prvú stavebnú sporiteľňu je podpora účasti slovenských športovcov na paralympiáde už tradíciou. Preto je oficiálnym partnerom Slovenského paralympijského výboru. Paralympiáda v Soči sa začína dnes a bude trvať 10 dní. PSS, a.s. sa tak pripojila k ostatným spoločnostiam, ktoré finančne podporili účasť nášho 41-členného slovenského tímu. Pätnásť postihnutých športovcov bude bojovať o medaily v štyroch disciplínach – zjazdové lyžovanie, bežecké lyžovanie a biatlon, premiérový parasnoubording a curling. V roku 2010 sa podarilo našim paralympionikom vo Vancouvri získať až 11 medailí (6-2-3) a dostať Slovensko na štvrté miesto v hodnotení krajín.

„Naše partnerstvo je vyjadrením podpory paralympionikom, ktorí už tradične prinášajú pre Slovensko lepšie výsledky a viac medailí ako naši reprezentanti z olympiády. Chceme tak podporiť všetkých hendikepovaných ľudí, ktorí nájdu zmysel v športe a dokážu oveľa viac ako si my zdraví vieme predstaviť. Ich úžasné výkony a prekonávanie vlastných limitov môže byť podnetom pre všetkých prehodnotiť vlastné sily a hranice,“ povedal Imrich Béreš, predseda predstavenstva Prvej stavebnej sporiteľne.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Kto sú najpredávanejší slovenskí autori za rok 2023? ZSL zimná sezóna 2023/2024: Svetový pohár v Jasnej privítal 132 špičkových športovkýň z 30 krajín a vyše 30-tisíc návštevníkov

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Šport

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.