Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
91816_img_1962 copy_upr 676x437.jpg
5. novembra 2019 SprávySlovensko od PRservis.skSITA Diskusia()

Slovenskí exportéri majú záujem vyvážať do rozvojových krajín so zvýhodneným financovaním či poistením

5.11.2019 – V pondelok 4. novembra 2019 sa v Kongresovej sále Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí uskutočnil prvý zo série seminárov o možnostiach čerpania zvýhodnených vývozných úverov. Od 1. októbra 2019 EXIMBANKA SR vie slovenským podnikateľom poskytnúť financovanie alebo poistenie financovania do vybraných rozvojových krajín za zvýhodnených podmienok. Seminár pre viac ako šesťdesiat účastníkov zorganizovala EXIMBANKA SR v spolupráci s Ministerstvom zahraničných vecí a európskych záležitostí SR a Ministerstvom financií SR za účasti váženého hosťa Allana Bussarda, riaditeľa a správcu nadácie Integra.

Zvýhodnené vývozné úvery sú jedným z nástrojov slovenskej rozvojovej spolupráce. „Pre Vás, podnikateľov, sa týmto otvára možnosť prieniku na nové trhy, a to udržateľným spôsobom“, uviedol v uvítacom príhovore generálny riaditeľ Sekcie hospodárskej spolupráce MZVEZ SR D. Matulay.

Tieto úvery od EXIMBANKY dávajú slovenskému exportérovi možnosť ponúknuť zvýhodnené financovanie či poistenie svojmu zahraničnému odberateľovi z verejného sektora napr. ministerstvá, obce alebo iné subjekty verejného záujmu vo vybraných rozvojových krajinách. „Dohodnite si s nami osobné stretnutie a radi Vám pomôžeme s preverením všetkých parametrov Vášho projektu tak, aby bol oprávnený na štátnu podporu. Pomôžeme Vám tiež bezpečne preniknúť na rozvojové teritóriá, na ktoré nie je možné vstúpiť bez zvýhodnenia a vďaka Vášmu projektu tak pomôžeme rásť komunitám v týchto krajinách.” uviedla Monika Kohútová, generálna riaditeľka EXIMBANKY SR.

Allan Bussard z Nadácie Integra, ktorý je dlhoročný partnerom SlovakAid, zároveň odprezentoval svoje skúsenosti s rozvojovými projektmi. Ako uviedol, víziou Nadácie je „vytvárať príležitosti pre znevýhodnených.  Okrem humanitárnych aktivít sa preto snažíme aj o podporu podnikateľských aktivít, ktoré prispievajú ekonomickému rozvoju celých komunít. Preto sme v roku 2010 v kenskom hlavnom meste Nairobi založili spoločnosť Ten Senses, ktorá je celosvetovo prvým spracovateľom makadamových a kešu orechov  a získala certifikáciu Fair Trade Bio certifikácie a tým priniesla farmárom stabilné príjmy a dlhodobé zmluvy”.

V priebehu nasledujúcich týždňov sa uskutočnia ďalšie semináre v Banskobystrickom a Košickom kraji.

Inzercia

K téme

Philip Morris uvádza na trh v Slovenskej republike novú generáciu zariadenia na nahrievanie tabaku IQOS ILUMA Po dvoch rokoch čakania odlieta na svetovú súťaž do Japonska I. Vicemiss Slovensko 2020 Viktória Podmanická

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.