Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
3. septembra 2014 PR správyKultúra od PRservis.skSITA Diskusia()

Slovenskí dizajnéri MEJD dobývajú Európu

BRATISLAVA 3. septembra – Bratislavské dizajnové štúdio MEJD, tvoriace kreatívny produktový design, bude ako prvý slovenský zástupca vystavovať v Londýne počas London Design Festival na prestížnej Designjunction. Čaká ich taktiež prezentácia v Bratislave na Design Week-u a napokon sa v októbri na Dutch Design Week ukážu v sekcii Talents v holandskom Eindhovene.

Štefan Nosko a Katarína Beličková, zakladatelia štúdia MEJD, v júli prezentovali produktový dizajn v kreatívnej zóne na festivale Bažant Pohoda 2014. Workshop „Get a Geta“ navštívili desiatky nadšencov moderného produktového dizajnu. „Spoločne s Katkou hľadáme v našom štúdiu nové riešenia a pohľady na produktový dizajn. Vytvárame objekty, ktoré presahujú svoje pôvodné funkčné a estetické parametre. Snažíme sa predmetom vdýchnuť príbeh. Z obyčajného a všedného, vytvárame niečo neobyčajné a fascinujúce,“ hovorí Štefan Nosko.

Už od 18. do 21. septembra čaká na MEJD London Design Festival, kde budú slovenský pohľad na súčasný produktový dizajn prezentovať medzi takmer stovkou vystavovateľov z celého sveta. „Veľtrh Designjunction ponúka príležitosť k stretnutiam s dizajnérmi z celého sveta. Definuje globálnu komunitu dizajnérov a je jedným z najprestížnejších veľtrhov v súčasnom dizajne. Sme šťastní, že práve tu môžeme predstaviť našu novú kolekciu,“ približuje Katarína Beličková.

Slovenskí priaznivci budú môcť zažiť kúsok londýnskej atmosféry na vlastné oči. MEJD inštaláciu aj s novinkami predstaví od 22. do 28. septembra počas Bratislava Design Week. Holandský Dutch Design Week sa koná v meste Eindhoven od 18. do 26. októbra a MEJD si organizátori vybrali do významnej sekcie Talents.

„MEJD je kreatívny produktový dizajn vo svojej čírej pôvodnej podobe. Množstvo subjektov dnes používa prívlastok „design“, ale tvorba skutočného produktového dizajnu si vyžaduje osobitý talent, znalosti a veľa veľa energie. Verím, že sa nám podarí štúdio MEJD predstaviť, ako výnimočný element,“ vysvetľuje Tibor Tabery, partner štúdia MEJD.

MEJD pripravuje svoju novú kolekciu produktov v rámci projektu s názvom LOADING. Nosnou témou sú „Lokálne tradície a remeselné techniky“ v dizajne, pričom finálne produkty reagujú na tému v dvoch líniách. Štefan Nosko vysvetľuje: „Tou prvou budú tradičné ručné práce a remeslá ako je hrnčiarstvo, kovotepectvo alebo sklárstvo. Druhá sa opiera o neskoršie strojové remeslá ako napr. kovotlačiteľstvo, typické pre rannú priemyselnú výrobu. Vznikli tak dve ucelené série formálne príbuzných produktov, ktoré tradičné remeslá posúvajú bližšie k súčasnému vizuálnemu jazyku.“

ŠTÚDIO MEJD:
Štefan Nosko a Katka Beličková sa stretli počas štúdia na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave kde vyštudovali produktový dizajn (teraz Art Design). Po škole založili spoločne štúdio MEJD. Prvá spoločná výstava pod značkou Mejd bola v Prahe 2011 na Designbloku. Od tej doby si prešli rôznymi projektmi a výstavám na Slovensku a v Čechách, absolvovali združené výstavy v Poľsku, Rakúsku, Nemecku, Londýne.

www.mejdstudio.com

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Kto sú najpredávanejší slovenskí autori za rok 2021? Keď podpora domácich výrobcov, tak poriadna

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Kultúra

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.