Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
17. septembra 2013 PR správyInformačné technológie od PRservis.skSITA Diskusia()

Slovenské univerzity môžu fungovať efektívnejšie

BRATISLAVA 17. septembra – Slovenské univerzity môžu vďaka moderným technológiám zlepšiť úroveň vzdelávania a fungovať efektívnejšie. Nápady a riešenia, ako na to, zástupcom akademickej sféry ponúknu už zajtra odborníci z DATALANu a IBM na konferencii University Day. Konferencia predstaví koncept „Digitálnej univerzity“, ale aj unikátne technologické projekty, ktoré na univerzitách úspešne fungujú.

Témou konferencie budú digitálne riešenia a technológie, ktoré pomôžu odľahčiť každodennú byrokraciu. Na hostí čakajú tipy, ako spravovať veľký objem dokumentov a nesúrodých dát, či zdieľať informácie prostredníctvom univerzitného „Facebooku“, či „Googlu. Dnešní študenti vítajú možnosť využívať pri štúdiu napríklad tablety a smartfóny. Konferencia preto ukáže, ako môžu školy vtesnať služby aj do mobilných zariadení, a zlepšiť tak dostupnosť všetkých informácií.

DATALAN má ambíciu vytvoriť školám špičkové technologické zázemie a spolupodieľať sa na kvalitnom vzdelávaní. „Najmodernejšie technológie nie sú len výsadou biznis sféry. Práve naopak, prirodzeným prostredím by pre ne mali byť vysoké školy,“ hovorí Marek Paščák, člen predstavenstva v spoločnosti DATALAN. „Súčasné technológie umožňujú univerzitám, aby sa posunuli na vyššiu úroveň, či už hovoríme o forme výučby, komunikácii školy so študentmi a externým prostredím, alebo o administratíve.“

Všetko, čo na konferencii v rámci inšpiratívnych prezentácií odznie, však nie je len teória. DATALAN v spolupráci so slovenskými vysokými školami realizoval viacero unikátnych riešení, ktoré otvorili školám úplne nové možnosti pre vzdelávanie – či už hovoríme o prvom slovenskom superpočítači, virtuálnej jaskyni na Technickej univerzite vo Zvolene alebo multimediálnom HD štúdiu na Univerzite Cyrila a Metoda v Trnave. Zástupcovia slovenských univerzít sa podelia o praktické skúsenosti, ako im tieto technológie pomáhajú v praxi.

Konferenciu University Day, ktorá sa koná 18. septembra v hoteli Diplomat v Rajeckých Tepliciach, organizuje spoločnosť DATALAN, partnerom podujatia je IBM Slovensko.

Pre viac informácií kliknite na www.datalan.sk/universityday

O spoločnosti DATALAN, a. s.
Spoločnosť DATALAN pôsobí na slovenskom trhu od roku 1990 a v súčasnosti je popredným poskytovateľom informačných technológií na Slovensku a v okolitých krajinách. Dôkazom toho je ocenenie IT firma roka, 3. miesto v kategórii Firma roka TREND TOP 2010 a najvýznamnejšie partnerské ocenenia medzinárodných IT spoločností. Hlavnými oblasťami pôsobenia spoločnosti DATALAN sú infokomunikácie, softvér, outsourcing a cloud. Vďaka skúsenému tímu odborníkov, ktorí sú držiteľmi viac než 600 platných odborných certifikátov, spoločnosť úspešne zrealizovala mnohé rozsiahle projekty v oblasti správy dokumentov a informácií, riadenia procesov a spolupráce, optimalizácie IT infraštruktúry, outsourcingu IT a dodávok hardvéru. Prioritou spoločnosti DATALAN je zodpovedné podnikanie a kvalita poskytovaných riešení a služieb, čo potvrdzujú aj európske certifikáty manažérstva kvality ISO 9001:2008, ISO 14001:2004, OHSAS 18001:2007 a ISO/IEC 27001:2005.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Vedenie českého ASBIS-u preberá Andrej Buchamer UPC: Hrozí úplný zákaz českých staníc v ponuke slovenských operátorov

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Informačné technológie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.