Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. augusta 2012 PR správyKultúra od PRservis.skSITA Diskusia()

Slovenská premiéra IRON SKY za osobnej účasti režiséra

BRATISLAVA 1. augusta – Iron Sky bol v predpremiére uvedený na 47. Medzinárodnom filmovom festivale v Karlových Varoch (sekcia Desať európskych režisérov očami Variety) a na jubilejnom 20. ročníku medzinárodného filmového festivalu ART FILM FEST v Trenčiankych Tepliciacich.

Kombináciu grotesky a sci – fi o nacistickej invázii na planétu Zem zo základne na Mesiaci, natočil mladý fínsky režisér Timo Vuorensola (1979). Film vznikol v koprodukcii Fínska, Nemecka a Austrálie. Iron Sky predstavuje prelom v novom ponímaní sci-fi a prináša nový parodický pohľad na pád Tretej ríše.

V posledných chvíľach 2. svetovej vojny sa tajný nacistický program vyhol deštrukcii a ukryl sa na odvrátenej strane Mesiaca. Počas sedemdesiatich rokov prísneho utajenia nacisti skonštruovali gigantickú vesmírnu pevnosť s masívnou armádou lietajúcich tanierov. Keď americký astronaut James Washington pristane so svojím lunárnym modulom príliš blízko tajnej nacistickej základni, mesačný Führer sa rozhodne, že žiarivý moment ovládnutia Zeme nastal … aj keď o niečo skôr, než sa plánovalo. Washington prehlasuje, že jeho misia je len propagačnou kampaňou prezidentky Spojených štátov, ale čím iným by človek mohol byť, ak nie vyzvedačom pre bezprostredný útok pozemskými silami? Štvrtá ríša musí reagovať!

K filmu Iron Sky sa Timo Vuorensola vyjadril: „Dúfam, že sa diváci budú smiať, zatiaľ čo si budú hovoriť „môžem sa tomuto vôbec smiať“, a budú kino opúšťať s pocitom, že získali viac, než očakávali, a musia si skutočne sadnúť a premýšľať o posolstve filmu. Dúfam, že to spustí diskusie.“

Timo Vuorensola okrem filmu Iron Sky, za ktorý získal dve ocenenia a jednu nomináciu na Brusselskom medzinárodnom festivale fantasy filmov, má na konte aj úspešnú sci-fi komediálnu paródiu z roku 2005 Star Wreck: In the Pirkinning. V tomto roku pracuje na novom filme Zabil som Adolfa Hitlera.

Trailer k filmu na Youtube videlo k dnešnému dňu 1 693 332 divákov spolu s novým trailerom je to viac ako 2 200 000 divákov a facebookové stránky majú k dnešnému dňu 171 000 fanúšikov. Pri príležitosti uvedenia filmu si záujemcovia môžu zakúpiť pozemok na Mesiaci cez Lunárnu Ambasádu Slovenská republika.

Ďalšími partnermi podujatí k filmu Iron Sky na Slovensku sú rádio EUROPA 2, spoločnosť Brloh a Gorilla.

Nový trailer: http://www.youtube.com/watch?v=HSk9U1pFIJA&fb_source=message
Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=xeIu1FiTTyI
Facebook: http://www.facebook.com/ironsky

Film Film Europe Media Company je dynamická mediálna spoločnosť s tímami a kanceláriami v Prahe, Bratislave, Budapešti, Londýne a v Cannes. Film Europe nakupuje, koprodukuje, v kinách a na DVD distribuuje a vo vlastných televíziách vysiela – európsky film. Od apríla 2010 prevádzkuje tri vlastné národné tematické televízne kanály KINO CS, DOKU CS a MUZIKA CS. V 2011 spustila vysielanie FILM EUROPE CHANNEL – prvého európskeho filmového kanála, ktorý uvádza výhradne európsku kinematografiu zo všetkých 50 krajín geografickej Európy. Film Europe Channel je dnes dostupný v Skylinku, TV Magio, Satro, Fiber TV, Moravianet, v najbližšej dobe sa rozšíri o ďalších operátorov v Česku a na Slovensku. Mediálna spoločnosť spolupracuje s filmovými spoločnosťami a festivalmi v Európe a v Ázii.

Užitočné linky:

http://kultura.idnes.cz/iron-sky-protektorrath-recenze-dnz-/filmvideo.aspx?c=A120711_161734_filmvideo_ptk
http://miloslavbartos.blog.sme.sk/c/296195/Iron-Sky-sci-fi-trash-pre-fajnsmekrov.html
Slovo režiséra Iron Sky : http://blog.starwreck.com/2012/04/24/lets-talk-business/
http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1097181328-udalosti/212411000100218/obsah/190809-iron-sky-sci-fi-komedie-o-nacistech/

Viac informácií poskytne:

Mgr. Silvia Hroncová
CEO Film Europe Media Company
Matúškova 10
831 01 Bratislava
Slovakia
tel.: 02/54 65 08 24
e-mail: info@filmeurope.eu
www.filmeurope.eu

Mgr. Adriana Bednárová
mediálny poradca
MARCUS PR, s.r.o.
Hrušovská 229/34
93101 Šamorín
tel./fax: 031/562 40 17
GSM: 0908/528 445
e-mail: adriana.bednarova@filmeurope.eu

IRON SKY
Réžia: Timo Vuorensola
Scenár: Michael Kalesniko
Hrajú: Udo Kier, Julia Dietze, Tilo Prückner, Götz Otto, Peta Sergant

Žáner: akčný, komédia, sci-fi
Rok výroby: 2012
Krajina pôvodu: Fínsko, Nemecko, Austrália
Dĺžka: 93 min.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

bx

K téme

Od vášne k úspechu: Vinár, ktorý sa stal šampiónom regionálnych vín Vlakmi ZSSK pohodlnejšie: extra spoje, cyklovozne a tiché zóny

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Kultúra

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.