Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
92837_20200430 koncert u vas doma elektra 851x314 1 676x249.jpg
27. apríla 2020 PR správyKultúra od PRservis.skSITA Diskusia()

Slovenská filharmónia odvysiela 30. apríla záznam Straussovej ELEKTRY pod taktovkou Juraja Valčuhu

27.4.2020 – Vo štvrtok 30. apríla 2020 pozývame sledovať  našich priaznivcov záznam  koncertného uvedenia jednodejstvovej opery Richarda Straussa  Elektra podľa známej Sofoklovej tragédie. Záznam koncertu môžete sledovať o 19.00  na stránke stream.filharmonia.sk alebo sledujte hashtag #SlovakPhil.

Koncertné uvedenie Straussovho vrcholného diela zaznelo v bratislavskej Redute vôbec po prvýkrát 23. a  24. februára 2017. Hlavná postava  krvilačnej  Elektry, prahnúcej po pomste  zaznela v interpretácii výnimočnej sopranistky  Maidy Hundeling, ktorá v sezóne 2015/2016 debutovala v Metropolitnej opere v New Yorku a je pravidelnou hostkou Opery Slovenského národného divadla v Bratislave. Na pódiu sa predstavili mnohí ďalší sólisti –  Mária Porubčinová, v úlohe Chrysothemis, Elektrinej sestry, Denisa Hamarová zaspievala part  Klytaimnestry, Elektrinej matky, Jan Vacík, Peter Mikuláš a mnohí ďalší. Slovenská filharmónia,  24 členov Slovenského filharmonického  zboru a  sólisti uviedli toto mimoriadne náročné dielo  pod taktovkou slovenského, medzinárodne renomovaného a mimoriadne rešpektovaného dirigenta  Juraja Valčuhu.

Záznam uvedeného koncertu bol k dispozícii v hudobnom archíve SF na obmedzený  čas. V týchto dňoch získala Slovenská filharmónia súhlas na jeho opätovné týždňové zverejnenie.  Sledovať ho môžete od 30. apríla do štvrtka  7. mája 2020.

Informačný servis

K téme

Zajtra štartuje Finweek Bratislava Conference: Technologické trendy diktujú pravidlá fintechovej a bankovej “hry”, preto sa pripravte na poriadny finančný výbuch! Zmena času a posilové vlaky na „dušičky“

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Kultúra

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.