Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
89730_de4 ivan zenaty 676x653.jpg
24. januára 2019 PR správyKultúra od PRservis.skSITA Diskusia()

Slovenská filharmónia, husľový virtuóz Ivan Ženatý a dirigent Charles Olivieri Munroe

BRATISLAVA 24. januára 2019 – Symfonické koncerty orchestra Slovenská filharmónia pokračujú vo štvrtok a piatok 31. januára1. februára 2019. Slovenská filharmónia sa predstaví  pod taktovkou pôvodom kanadského dirigenta Charlesa Olivieri Munroa, bývalého šéfdirigenta SOSR.

V súčasnosti pôsobí v Čechách, kde zastáva post čestného šéfdirigenta  Severočeskej filharmónie v Tepliciach a je tiež umeleckým riaditeľom a šéfdirigentom Krakovskej filharmónie. Sólistom koncertov bude český husľový virtuóz Ivan Ženatý,  profesor na prestížnej Cleveland Institute of Music. V jeho interpretácii zaznie Koncert pre husle a orchester D dur, op. 61 Ludwiga van Beethovena, ktorý vznikol v susedstve Symfónie č. 4 B dur op. 60 a  troch Sláčikových kvartet op. 59. Nasledovať bude Ciaccona pre sólové husle Johanna Sebastiana Bacha, ktorá zaznie v úprave pre orchester švajčiarskeho skladateľa Joachima Raffa. Program doplní koncertná predohra op. 50 Na juhu britského skladateľa Edwarda Elgara. Koncerty sa začnú o 19.00 h.

K téme

Slovenskí výrobcovia modernizujú a idú s dobou Päť unikátnych gotických kostolov na Gemeri získa 500-tisíc eur na svoju obnovu

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Kultúra

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.