Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
92346_a martin a rep 676x429.jpg
6. februára 2020 SprávySlovensko od PRservis.skSITA Diskusia()

Slovenky v akcii: Pomáhame bábätkám

6.2.2020 – Moderátorka a autorka Alena Heribanová, skvelá tenistka Anna Karolína Schmiedlová a humanitárna pracovníčka a výkonná riaditeľka UNICEF na Slovensku Mária Sliacka.

Čo spája tieto silné a úspešné dámy? Je to láska k deťom, túžba a odhodlanie pomôcť aj tým deťom, ktoré sa narodili do vojny alebo ich krajinu zasiahla prírodná katastrofa.

„Sme ženy. A nielen to. Sme aj mamy, staré mamy, sestry, kamarátky. A milujeme deti. Podporujeme ich a budeme podporovať. Na celom svete, zo srdca a s láskou. Pridajte sa k nám a ukážme svetu, že aj Slovenkám záleží na bábätkách v núdzi.“

Aj Vy sa môžete stať súčasťou príbehov so šťastným koncom:  www.unicef.sk/slovenkyvakcii

https://cdnv.sita.sk/sites/32/2020/02/uni.mp4

1. januára 2020 sa na svete narodilo približne 400 000 bábätiek. V tento deň oslavujeme príchod nového roka a tešíme sa z tisícov nových životov. Žiaľ, v roku 2018 zomrelo 2,5 milióna bábätiek počas prvého mesiaca ich života a z nich 1/3 počas prvého dňa ich života. Väčšina bábätiek zomiera na komplikácie, ktorým sa dá predísť: počas pôrodu, v dôsledku infekcií, predčasných pôrodov… Ďalším smutným faktom je, že sa každoročne narodí 2,5 milióna mŕtvych bábätiek.

Za posledné 3 desaťročia sme zaznamenali obrovský úspech – počet detí, ktoré zomierali pred 5-tym rokom života, sa nám podarilo znížiť takmer o polovicu.

U novorodencov sme, žiaľ, takí úspešní neboli. Poďme preto spolu pomôcť  bábätkám, ktoré sa práve narodili, narodia a aj ich mamičkám. Najdôležitejšie je vyškolenie zdravotníckeho personálu, aby mamička mohla byť monitorovaná aj počas tehotenstva a v prípade komplikácií počas tehotenstva či pôrodu jej bol k dispozícii vyškolený zdravotnícky personál, lieky a prístroje.

„Umožnime bábätkám narodiť sa do bezpečného náručia.“

www.unicef.sk/slovenkyvakcii

Inzercia

K téme

Ekval IT 2024: Bez feministov to nepôjde S menopauzou sa na Slovensku k lekárovi nechodí – ženy v tichosti trpia doma

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.