Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
6. februára 2014 PR správyInformačné technológie od PRservis.skSITA Diskusia()

Slovanet spúšťa sieťový manažment na báze Wi-Fi a cloudu

BRATISLAVA 6. februára – Telekomunikačný operátor Slovanet predstavil biznis službu aero:LINK pre verejné inštitúcie, hotely, stredné a veľké podniky a ich pobočky. Pomocou inovatívnej kombinácie cloud manažmentu a kvalitných prístupových bodov, získa zákazník modernú bezdrôtovú sieť s pridanou hodnotou. Mnohokrát svetovo ocenené Aerohive riešenie distribuovanej inteligencie Wi-Fi sietí prináša veľkú úsporu nákladov vďaka odpadajúcej nutnosti zakúpiť nové manažovacie prvky pri rozširovaní siete zákazníka. Táto koncepcia dáva firmám možnosť začať s budovaním jednoduchej siete a priebežne ju rozširovať bez obmedzení a nákladov na licencie alebo ďalší doplnkový hardvér.

„Okrem toho, že prístupový bod od Aerohive Networks je jediné Wi-Fi riešenie, ktoré odporúča spoločnosť Apple vo svojom Business App Store, je náš produkt ako stvorený pre hotely a firmy s viacerými pobočkami. Aero:LINK má obrovský potenciál napríklad aj pri monitorovaní nákupného správania v obchodných centrách tzv. retail analytics. V USA a Švédsku túto platformu využívajú hlavne logistické spoločnosti a školy všetkých stupňov vzdelávania. Na jar tohto roka máme aj my pripravený jeden zaujímavý projekt práve na akademickej pôde,“ povedal Marek Engler, vedúci oddelenia projektového riadenia a vzťahov s operátormi.

HiveManager je univerzálny nástroj pre jednoduchú konfiguráciu, správu, aktualizáciu a monitoring sieťových zariadení. Ponúka správu a sledovanie výkonu siete v reálnom čase, plánovanie prenosových kapacít, informácie o klientoch, povolenia pre návštevy a súkromné zariadenia zamestnancov (tzv. BYOD – Bring Your Own Device).

Ako riešenie funguje?
Zariadenia produktu aero:LINK nie je nutné predkonfigurovať, stačí pripraviť šablónu nastavení a HiveManager sa postará o nastavenie všetkých prvkov siete. Celé riešenie je v štýle Plug & Play – AP sa zapojí do zásuvky s napájaním, pripojí sa k sieti a cez internet vyhľadá svoj HiveManager, ktorý sa postará o nastavenie celej Wi-Fi siete.

Výhody
– riešenie bez drahých centrálnych manažovacích prvkov
– nízke obstarávacie náklady: škálovateľnosť s lineárnymi nákladmi
– jednoduchá implementácia a jednoduchá údržba: správa systému pomocou cloudu
– distribuovaná inteligencia
– plná redundancia
– atraktívny dizajn

Všetky ďalšie informácie na http://www.slovanet.net/biznis/datove-sluzby/

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

ROCKový formát Metro ON Line spojil komunity z iných svetov Na Vianoce môže byť internet rýchlejší

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Informačné technológie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.