Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
86842_ekoista_600x400.jpg
26. januára 2018 SprávySlovensko od PRservis.skSITA Diskusia()

Slováci sú najväčší Ekoisti

BRATISLAVA 26. januára 2018 – Najrodinnejšie nákupno-zábavné centrum na Slovensku Bory Mall prednedávnom spustilo kampaň na podporu nového zákonu o odpade. Igelitové tašky si tu ľudia môžu zadarmo vymieňať za štýlové EKO tašky. S plátenými taškami sa priam roztrhlo vrece.

Od nového roka by mali byť igelitové tašky povinne spoplatnené. Kto tak neurobí, bude to musieť vysvetľovať obchodnej inšpekcii. Cieľom je znížiť spotrebu igelitiek na minimum. Na západnom Slovensku ľudia vedia, čo je to nákupný štýl a s novým zákonom sa vysporiadali Ekoisticky.

Nákupno-zábavné centrum Bory Mall poskytlo ľuďom možnosť vymeniť 20 ks bežných plastových tašiek za EKO tašku, a to úplne zadarmo. Nákupná taška môže byť pokojne doplnkom vášho outfitu a navyše tak chránite prírodu. Štyri originálne dizajny zaujali toľko ľudí, že sa tašky „vychytávajú“ veľmi rýchlo.

Ekoisti odteraz môžu nakupovať s dizajnom chránených druhov vtákov a rastlín na Slovensku. Väčšina z nás ani netušila, koľko druhov orchideí u nás rastie. Tou najznámejšou je Črievičník papučkový. Snáď každý si tiež myslí, že borovicu pozná, ale len málokto vie, že Borovica limba je na Slovensku chránená. A že Bocian čierny má napriek svojmu názvu zlatozelený a purpurový odlesk peria. Pestrofarebný vtáčik Rybárik zaujme zase najmä deti.

Na sociálnych sieťach pribúdajú pozitívne reakcie ľudí z celého Slovenska. Rozdalo sa už nespočetné množstvo trendy EKO tašiek a eko mánia stále pokračuje až do vyčerpania zásob. Doposiaľ vyzbieraných viac ako 10.000 kusov igelitových tašiek pôjde na recykláciu a použijú sa aj na výrobu doplnkov ako sú brmbolce, prívesky na kabelky, brošne a ďalšie kreatívne ozdoby v rámci recyklo edície Borci z Bory Mall  27. – 28. januára.

K téme

Doprava zohráva rozhodujúcu úlohu pri výbere zamestnania pre viac ako polovicu respondentov. Dvaja z desiatich Slovákov sa v súčasnosti snažia ušetriť na doprave, ukázal prieskum ZSL zimná sezóna 2023/2024: Svetový pohár v Jasnej privítal 132 špičkových športovkýň z 30 krajín a vyše 30-tisíc návštevníkov

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.