Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
8. júna 2017 PR správyKultúra od PRservis.skSITA Diskusia()

Slávny Príbeh umenia opäť na Slovensku

BRATISLAVA 8. júna 2017 – V slovenčine opäť vychádza najúspešnejšia kniha o umení na svete. Vyšla už v desiatkach vydaní a predalo sa z nej viac ako 8 miliónov kusov.
Teraz ju nájdete len na www.luxusnakniznica.sk v novej úprave a za špeciálnu cenu v predpredaji. Klasické dielo pokračuje vo svojom triumfálnom postupe v oslovení budúcich generácií a zostáva prvou voľbou pre všetkých nováčikov v poznávaní umenia.

Luxusná knižnica prináša ľudskú šikovnosť a majstrovstvo v podobe unikátnych knižných publikácií. Príbeh umenia sem rozhodne patrí. Encyklopédia z pera uznávaného profesora Ernsta H. Gombricha je v exkluzívnom predpredaji so zľavou 40 % iba do konca júna.

BESTSELLER O UMENÍ

Táto jedinečná publikácia, z ktorej sa na svete predalo viac ako 8 miliónov výtlačkov, už desaťročia zostáva bezkonkurenčným úvodom do dejín umenia. Vzdeláva a zároveň prináša radosť.

Čitatelia všetkých vekových kategórií a vzdelanostnej úrovne na celom svete našli v profesorovi Gombrichovi skvelého rozprávača, ktorý niekoľkými slovami dokáže vysvetliť celkovú atmosféru daného historického obdobia. Vo svojich textoch sa spája poznanie a múdrosť s jedinečným darom priamo pretlmočiť hlbokú lásku k výtvarnému umeniu.

Najúspešnejšia kniha o umení na svete už vyše 60 rokov ponúka základnú orientáciu v dejinách umenia od najranejších jaskynných malieb až po súčasnú experimentálnu tvorbu. Profesor Gombrich vytvoril ľahko pochopiteľný poriadok v množstve mien, období, slohov či štýlov. Príbeh umenia je neuveriteľne komplexná publikácia obsahuje čiernobiele aj farebné reprodukcie a rozkladacie obrazové prílohy.

„Moje prerozprávanie príbehu umenia jednoduchým jazykom by malo čitateľovi umožniť, aby spoznal všetky súvislosti, a pomôcť mu súvislosti pochopiť ani nie tak prostredníctvom uchvacujúcich opisov diel ako poskytnutím niekoľkých rád naznačujúcich pravdepodobné zámery umelcov,“ vysvetľuje Gombrich.

Viac na
www.luxusnakniznica.sk

PROFESOR GOMBRICH

Profesor sir Ernst Hans Gombrich je nositeľ Radu za zásluhy, rytier Radu Britského impéria, člen Britskej akadémie. Prednášal na Londýnskej univerzite ako profesor dejín antických tradícií.
V roku 1972 bol povýšený do rytierskeho stavu a v roku 1988 sa stal nositeľom Radu za zásluhy.
Získal mnohé ďalšie medzinárodné ocenenia a vyznamenania, okrem iných Goetheho cenu (1994) a Zlatú medailu mesta Viedeň (1994).

K téme

Hercule Poirot a zákerný vrah. Hodiny od Agathy Christie v novom vydaní Slávny lupič džentlmen Arsene Lupin v novej knihe s krásnou oriezkou

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Kultúra

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.