Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
103062_dsc09570 676x451.jpg
23. novembra 2023 SprávySlovensko od PRservis.skSITA Diskusia()

Školy na zelenú dostali opäť zelenú

23.11.2023 – Počas piatkového „Black Friday“ opäť podporíte svojím nákupom v dm inštaláciu fotovoltických panelov v školských zariadeniach.

Už šiesty rok mení dm „Black Friday“ na „Giving Friday“, ktorý tento rok padol na piatok 24. novembra, keď ho opäť spája s podporou zmysluplného projektu. Vďaka iniciatíve dm {spoločne} tak venuje 5 percent z celkového denného obratu v rámci e-shopu mojadm.sk a všetkých predajní dm na grantový program Školy na zelenú, a to konkrétne na inštaláciu fotovoltických panelov v školských zariadeniach, vďaka ktorým budú môcť školy fungovať udržateľnejšie. Vyzbieraná suma bude zverejnená v pondelok 27. novembra na sociálnych sieťach dm. Školy a školské zariadenia sa tak budú môcť od januára 2024 uchádzať o grant prostredníctvom Nadačného fondu dm vedeného v Nadácii Pontis.

„V dm sa už dlhé roky v rámci dobrovoľníckych aktivít a konkrétnych projektov zameriavame na podporu vzdelávania a životného prostredia. Aj preto sme sa minulý rok rozhodli podporiť projekt inovatívneho využívania energetických zdrojov v školských zariadeniach. Keďže sa stretol s veľkým záujmom zo strany prihlásených škôl a vďaka realizácii víťazných projektov sme videli, že táto podpora má zmysel a že je dôležité sa v takýchto projektoch angažovať aj ako spoločnosť a spoločnými silami meniť svet okolo nás na lepšie miesto, rozhodli sme sa aj tento rok pokračovať v podpore projektov práve z grantového programu Školy na zelenú,“ povedala Janka Poláčková, prokuristka spoločnosti dm drogerie markt.

Giving Friday v dm

Pomáhať druhým namiesto „naháňania“ sa za akciami a zľavami je možné počas Giving Friday len v dm. Ide o dm ekvivalent známeho Black Friday, ktorý má svoj pôvod v Amerike. Každý rok vo štvrtý novembrový štvrtok sa v Spojených štátoch a Kanade oslavuje Deň vďakyvzdania. Nasledujúci piatok je tak prelomovým dňom, ktorý ľudia často využívajú na prvé vianočné nákupy. Mnohí predajcovia preto s cieľom zvýšenia svojich predajov ponúkajú v tento deň pre nakupujúcich zľavy. To však neplatí v dm, ktorá od roku 2018 ponúka zákazníkom zmysluplnú obdobu tohto veľkého konzumného dňa a neláka zákazníkov svojimi zľavami, ale dobrým pocitom. Počas Giving Friday tak môžu zákazníci urobiť svoj týždenný nákup alebo nákupiť vianočné darčeky pre svojich blízkych a zároveň urobiť dobrý skutok, pretože v tento deň dm daruje 5 % zo svojho celkového denného obratu na dobrú vec. A preto sa v tento deň každý nákup v dm počíta.

dm {SPOLOČNE}

Vo svojej najväčšej iniciatíve pod názvom dm {spoločne} pokračuje spoločnosť dm drogerie markt už deviaty rok. Prostredníctvom nej spolupracovníci a zákazníci dm spoločne podporujú výnimočné projekty a aktivity, čím šíria nielen myšlienky dobrovoľníctva, ale zároveň pomáhajú zvyšovať záujem o filantropické aktivity a dobrovoľnícku prácu na Slovensku.

Informačný servis

K téme

Pevnejšie zdravie už pre 3 200 detí. Obľúbená sieť supermarketov je aj dobrým susedom Stredná odborná škola obchodu a služieb Trnava

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.