Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
90366_img_3525 676x451.jpg
3. apríla 2019 SprávySlovensko od PRservis.skSITA Diskusia()

ŠKODA pozýva: Bajkeri, príďte si zmerať sily na BIKE OPEN TOUR

BRATISLAVA 3. apríla – Cyklistické preteky ŠKODA BIKE OPEN TOUR štartujú Svätojurským MTB maratónom už 13. apríla. Pre milovníkov cyklistiky, rodiny s deťmi, pokročilých bajkerov, ale aj profesionálov čaká ešte viac zábavy, než si užili počas predchádzajúcich ročníkov.

Vo Svätom Jure začne cez víkend 13. apríla v poradí už šiesty ročník ŠKODA BIKE OPEN TOUR, ktorý je určený pre všetkých nadšencov bicyklovania. Pre pretekárov budú pripravené štyri trasy. Okruh pre začiatočníkov má 21 kilometrov, s prevýšením 550 metrov. Pre aktívnejších bajkerov je pripravená stredná trasa s dĺžkou 42 kilometrov a prevýšením 1 200 metrov a profesionáli si budú môcť zmerať sily na 70 kilometrov dlhej trase s prevýšením 2 000 metrov.

Pre rodiny s deťmi je pripravená úplne nová Family kategória, ktorá meria 5 kilometrov. Určená je tých, ktorí chcú načerpať atmosféru pretekov, no netrúfajú si na dlhšiu trasu.

Organizátori tiež sľubujú všetkým účastníkom pretekov a fanúšikom ešte viac zábavy, než si užili v predchádzajúcich ročníkoch. ŠKODA BIKE OPEN TOUR preto nebude len o bicyklovaní. Vítaní sú všetci, ktorí sa budú chcieť počas druhého aprílového víkendu zabaviť. Prichystané budú sprievodné akcie, súťaže a bohatý program pre rodiny. Okrem toho bude na profesionálnych bajkerov čakať množstvo šikovných vychytávok, ako napríklad cykloumyváreň, sprchy či úschovňa bicyklov. Pre návštevníkov budú pripravené stánky s občerstvením, degustácia vín a ďalšie atrakcie.

V prípade, že sa chystáte do Svätého Jura, prezentácia na preteky prebehne na futbalovom štadióne už 12. apríla od 16:00 do 20:00 a 13. apríla od 7:00 priebežne podľa štartu na jednotlivé trate. O 10:00 vyštartujú ako prví účastníci najdlhšieho variantu trate, o 11-tej nasledujú pretekári na strednej trati a o 11:40 na krátkej trati. O 12:00 odštartujú svoje preteky rodiny v rámci Family trate. Všetky štarty prebehnú na námestí, takže účastníci sa môžu tešiť na štart za prítomnosti svojich fanúšikov, kamarátov a rodiny. Vyhlásenie výsledkov začne o 16:00 v cieli, nasledovať bude tombola, v ktorej môžu všetci vyhrať skvelé ceny.

Tri úplne nové trasy

Bajkeri si preveria svoje schopnosti po celom Slovensku. Začínajú v dobre známom teréne Svätého Jura, či Svitu a Liptova, ale po novom si vyskúšajú aj Horehronie, Levočské vrchy a okolie Rajeckých Teplíc. Spolu ich v rámci ŠKODA BIKE OPEN TOUR čaká 5 náročných pretekov.

Do záverečnej tomboly, z ktorej sa bude hlavná výhra žrebovať, budú zaradení všetci bajkeri, ktorí sa zúčastnia najmenej na štyroch pretekoch série. Jeden  z nich sa tak bude môcť odviezť na novej ŠKODA FABIA COMBI so skvelou výbavou na cyklistické výlety.

O tom, že ŠKODA BIKE OPEN TOUR je každým ročníkom populárnejšia svedčí aj minuloroční záujem, kedy sa na preteky prihlásilo až 5 000 pretekárov z 24 krajín. Najmladším účastníkom minulý rok bol iba 6-ročný Richard z Bratislavy a najstarším 78-ročný Alojz.

Viac informácií o podujatí ŠKODA BIKE OPEN TOUR 2019 sa dozviete na stránke https://www.welovecycling.com/sk/sbot/.

Inzercia

K téme

Bolí vás žalúdok alebo páli záha? Gastroenterologička radí, kedy spozornieť Autosalón Autoshow Nitra opäť v plnej sile!

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.