Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
99619_still_1 676x380.jpg
23. augusta 2022 SprávySlovensko od PRservis.skSITA Diskusia()

Sklad firmy Dedoles funguje ako hodinky. Vďaka špičkovým riešeniam s dôrazom na bezpečnosť

23.8.2022 – E-commerce gigant si na automatizáciu skladu vybral značku STILL. „Oceňujeme najmä vysokú mieru bezpečnosti“, vraví Operations a Logistics Manager spoločnosti Dedoles Marián Šarišský.

Známa značka Dedoles sa minulý rok presťahovala do novej skladovacej prevádzky v Senci. Na ploche s rozlohou 15-tisíc m² potrebovala vystavať perfektne fungujúci proces naskladňovania a vyskladňovania svojho tovaru. Z rôznych ponúk si vybrala spoločnosť STILL Slovensko, ktorej komplexné intralogistické riešenie splnilo všetky jej očakávania.

STILL ponúkol najlepšiu koncepciu

Dnes už etablovaná známa značka Dedoles vznikla v roku 2011, kedy začala podnikať online a predávať oblečenie rešpektujúce prírodu a ľudí. Firma neustále expandovala a potrebovala rozširovať aj skladovaciu prevádzku. V roku 2021 sa presťahovala do veľkého skladu v Senci neďaleko hlavného mesta. Nový priestor bolo potrebné prispôsobiť požiadavkám a vysokému tempu už zabehnutej firmy. „Oslovili sme rôznych dodávateľov a po zhodnotení viacerých faktorov sme sa rozhodli pre spoločnosť STILL. Zadali sme im úlohu technicky posúdiť navrhované riešenie skladu s veľmi úzkymi uličkami a tiež navrhnúť vhodnú techniku, ktorá maximálne zefektívni a zoptimalizuje procesy naskladňovania a vyskladňovania tovaru s prihliadnutím na podmienky v už existujúcom sklade v Senci,“ hovorí o začiatkoch spolupráce Marián Šarišský, Operations a Logistics manager spoločnosti Dedoles. Experti STILL navrhli pre spoločnosť Dedoles poloautomatické riešenie zaskladňovania s navigáciou Optispeed na konkrétne naskladňovacie a vyskladňovacie miesto a s prepojením systému Warehouse Management System (WMS).

Výzva „nerovná podlaha“ – splnená

Najväčšou výzvou v rámci celého intralogistického projektu bola nerovná podlaha v sklade. „Aby sme vyriešili tento nepríjemný problém, navrhli sme nasadiť systémové vozíky MX-X v poloautomatickom režime. Sú výborné do úzkych uličiek a ich asistenčný systém dokáže vynikajúco vyrovnávať nerovnosti podlahy, čím minimalizuje výkyvy stožiara. A to pri takmer maximálnej možnej rýchlosti,“ opisuje vyriešenie výzvy Marián Vernarec, regionálny manažér predaja STILL Slovensko.

Bezpečnosť na prvom mieste

V druhej fáze projektu pre Dedoles značka STILL dodala elektrické vozíky prepojené so skladom, ktoré slúžia na vykladanie kamiónov, dovoz a odvoz paliet z centrálneho skladu aj distribúciu na predajné miesta. „Zaujímavosťou projektu je automatická navigácia do pozície v dvoch procesoch. WMS informuje vozík, ako má zastaviť podľa toho, či nakladá paletu alebo chce obsluha vychystávať tovar. Rýchlosť a zdvih systémových vozíkov novej generácie je riadená automaticky a teda operátor používa iba tlačidlo jazdy,“ približuje M. Vernarec zo STILL.

Vozíky STILL sú navyše vybavené PSA skenermi, ktoré maximalizujú bezpečnosť práce s vozíkom aj v úzkych priestoroch. „Ak by skener v uličke zaznamenal osobu, vozík automaticky spomalí a zastane,“ dopĺňa. Bezpečnostné systémy oceňuje aj Dedoles: „Vozíky STILL doplnili zabehnuté automatizované procesy v sklade, priniesli svoje vlastné automatizované riešenie a zjednodušili celý proces naskladňovania a vyskladňovania. Ako pridanú hodnotu vidím zvýšenie bezpečnosti prostredníctvom PSA skenerov a stabilizačných systémov zabudovaných vo vozíkoch,“ hovorí M. Šarišský.

Efektívna spolupráca

Intralogistický projekt pre spoločnosť Dedoles bol ďalšou úspešne zrealizovanou koncepciou od značky STILL. Pri takýchto spoluprácach je dôležité nielen to, ako sa dané ciele a očakávania podarí naplniť, ale aj ako sa k výsledku dopracovať. „Vo všeobecnosti si ceníme partnera, ktorý premýšľa podobným spôsobom ako my. Cieľom je maximálna efektivita a vysoká miera bezpečnosti. To nám STILL dodával od začiatku nastavovania spolupráce, cez dodanie samotného produktu až po starostlivosť a rýchle riešenia v zabehnutom procese,“ uzatvára M. Šarišský zo spoločnosti Dedoles.

Pozrite si výsledok spolupráce spoločností STILL a Dedoles na videu.

Pre viac informácií navštívte www.still.sk.

Informačný servis

K téme

Becherovka definitívne patrí skupine Maspex dm sa odpája od fosílnych palív. Ambiciózny plán odpojenia sa od plynu sa napĺňa

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.