Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
23. októbra 2012 PR správyKultúra od PRservis.skSITA Diskusia()

„sit down. move.“ – súťaž pre dizajnérov autosedadiel

BRATISLAVA 23. októbra – Na Noci dizajnu počas parížskeho autosalónu koncom septembra 2012 odštartovala spoločnosť BASF medzinárodnú súťaž v oblasti dizajnu autosedadiel. Účastníkom môže byť každý, koho oslovuje dizajn automobilov a komfort jeho sedacích súprav a súčasne navrhne koncept dizajnu pre autosedadlo z materiálov BASF. Šesťčlenná medzinárodná porota je zložená z renomovaných priemyslových, či priamo automobilových dizajnérov: Konstantin Grcic, Ken Kiyoyuki Okuyama a Dave Lyon. Ostatní členovia poroty sú odborníci BASF z rôznych regiónov, ktorí pracujú s technickými plastmi.

Súťaž „sit down. move.“ vytvoril globálny tím BASF, ktorý zodpovedá za sedací priestor v automobiloch, v spolupráci s designfabrik®. Pod jeho záštitou sa nachádza veľká časť tímu BASF, ktorý sa zaoberá kľúčovými materiálmi pre automobilových dizajnérov. K týmto materiálom sa bez pochýb radia termoplasty (napr. Ultramid®), termoplastické polyuretány (napr. Elastollan®), peny spočívajúce na penivom polypropyléne (Neopolen®) alebo aromatické polyuretány (Elastoflex® W). V zozname nemôže chýbať ani materiál pre špeciálnu povlakovú technológiu (Steron®), spojivo pre prírodné vlákna (Acrodur®), alebo Catamold®, technológia pre vstrekovanie práškov.

BASF, v spoločnom úsilí s výrobcami automobilov a zákazníkmi, už prispela k vývoju celej palety rozličných sériových sedadiel a dizajnérskych štúdií. Okrem toho tieto materiály dokázali obstáť pred širokou škálou zadaných úloh – technologických orieškov. Autosedadlo je dnes komplexným materiálovým systémom: spája sa v ňom dizajn s bezpečnosťou, cena s funkcionalitou, váha so šetrnosťou k surovinám, komfort s ergonómiou. I to je dôvod, prečo sú účastníci súťaže „sit down. move.“ postavení pred neľahkú úlohu prepojiť pokiaľ možno čo najviac zo zmieňovaných prvkov a dosiahnuť tak komplexnosť.

Výstava víťazných konceptov v Ženeve
Návrhy je potrebné zaslať do 30. januára 2013. O dva mesiace neskôr, na Noci dizajnu počas autosalónu v Ženeve, budú vyhlásení víťazi a ich práce. Celkový víťaz si navyše odnesie odmenu vo výške 6 000 eur, dvaja regionálni víťazi získajú po 3 000 eur.

Viac informácii k súťaži: www.designfabrik.basf.com/sitdownmove.

O spoločnosti BASF
Spoločnosť BASF – The Chemical Company je globálnym lídrom v oblasti chemického priemyslu. Spoločnosť má veľmi široké produktové portfólio zahŕňajúce chemikálie, plasty, stavebné materiály, poľnohospodárske produkty aj jemnú chémiu. Kombinujeme ekonomický úspech, sociálnu zodpovednosť a ochranu životného prostredia. Spoločnosť je spoľahlivým partnerom pre prakticky všetky priemyslové odvetvia a svojim partnerom ponúka produkty s vysokou pridanou hodnotou a inteligentné systémové riešenia, ktoré im umožňujú dosahovať stále väčšie úspechy. Naše produkty a systémové riešenia prispievajú k šetrnému hospodáreniu so zásobami, zaručujú zdravú výživu a pomáhajú zlepšovať kvalitu ľudského života. Náš prínos je zhrnutý do nášho korporátneho cieľa: Tvoríme chémiu pre trvalo udržateľnú budúcnosť. Spoločnosť BASF vyvíja nové technológie s potenciálom hľadania odpovedí na globálne problémy, ako sú zmeny klímy, potreba vyššej energetickej efektívnosti a vyššej mobility. BASF ku ko
ncu roka 2011 zamestnávala 111 000 ľudí a v roku 2011 vykázala tržby vo výške 73,5 miliárd eur. Akcie spoločnosti BASF sú obchodované na akciových trhoch vo Frankfurte (BAS), Londýne (BFA) a Zürichu (AN). Viac informácií o spoločnosti BASF nájdete na internete na adrese www.basf.com alebo na Social Media Newsroom na stránke newsroom.basf.com.

BASF v Slovenskej republike
Na Slovensku je spoločnosť BASF aktívna už niekoľko desaťročí. Prostredníctvom inteligentných riešení a vysoko kvalitných produktov pomáhame našim zákazníkom byť stále úspešnejšími. Odborníci BASF poskytujú poradenstvo nielen v oblasti spracovania produktov firmy BASF, ale aj na poli bezpečnosti, ochrany životného prostredia a úspor energie. Spoločnosť BASF je kompetentným partnerom všetkých dôležitých odvetví slovenského hospodárstva, ku koncu roka 2011 mala spoločnosť BASF na Slovensku 182 zamestnancov a v roku 2011 dosiahla obrat vo výške 112 miliónov eur. Ďalšie informácie o spoločnosti BASF na Slovensku sú dostupné na stránke www.basf.sk.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

bx

K téme

Fleet care management prvýkrát na Slovensku. B. Braun dodáva inštrumentárium do Nemocnice Bory SND bude v apríli hostiť najlepšie inscenácie uplynulej sezóny

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Kultúra

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.