Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
27. apríla 2012 VyhláseniaOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Široký na štadióne nezarobil

BRATISLAVA 27. apríla – Reakcia na článok „Svatkovia“ uverejnený v najnovšom čísle týždenníka PLUS 7 DNÍ č. 18 zo dňa 26. apríla 2012, v ktorom bolo uvedené, že „Širokého firmy zarobil stovky miliónov eur – či už na rekonštrukcii Bratislavského hradu za 126 miliónov eur, alebo na obnove bratislavského zimného štadióna, ktorá sa spája s jeho menom a kde vysoko prekročili rozpočet. Paradoxne, pri štadióne vyrástol hotel, ktorý stál zhruba toľko, o koľko sa predražila rekonštrukcia.“
Uvedené tvrdenie sa nezakladá na pravde, nakoľko Ing. Juraj Široký, ani firma VÁHOSTAV – SK, a.s. sa nijakým spôsobom nepodieľali na obnove Zimného štadióna (ZŠ) Ondreja Nepelu.

Stavba hotela bola samostatným projektom, so samostatne zabezpečeným financovaním, pokrytým úverom z banky a vkladom spoločníkov. Zhotoviteľ stavby hotela VÁHOSTAV – SK, a.s. a zhotoviteľ rekonštrukcie ZŠ INGSTEEL, spol. s r.o. sú dve samostatné spoločnosti, bez akéhokoľvek právneho či majetkového prepojenia. Spoločnosť Tehelné pole, a.s. majiteľ a prevádzkovateľ hotela DoubleTree by Hilton sa ohradzuje voči spájaniu s neoprávneným profitovaním na rekonštrukcii priľahlého areálu. Článok hrubo zasiahol do dobrej povesti spoločnosti, ktorá vo svojom hoteli vytvorila pracovné príležitosti pre vyše 100 osôb.

Suma 126 miliónov €, ktorú autorka článku uvádza v súvislosti s rekonštrukciou NKP Bratislavský hrad, sa nezakladá na reálnych údajoch. Táto suma sa uvádzala v uznesení vlády, ktoré sa týkalo kompletnej rekonštrukcie hradného kopca. Z pôvodného zámeru ostali 4 stavebné objekty, ktorých rekonštrukciu realizovala spoločnosť VÁHOSTAV – SK, a.s. v sume 57,842 miliónov €. Zárobok firmy pritom nie je hodnota diela, ale zostatok po odpočítaní nákladov.

Suma 3,6 miliardy €, ktorú v článku uvádza autorka a ktorú mal VÁHOSTAV – SK, a.s. údajne získať v roku 2009 je nepravdivá. Ak by bola pravdivá, tak by spoločnosti zabezpečila prácu na 20 – 25 rokov… V roku 2009 boli výnosy spoločnosti celkom 189,466 miliónov € z čoho hospodársky výsledok pred zdanením (!) bol 6,599 miliónov € a porovnateľné údaje za rok 2010 boli: výnosy celkom 156,889 miliónov € a hospodársky výsledok pred zdanením 4,611 miliónov €.

Spoločnosť VÁHOSTAV – SK, a.s. získavala významné zákazky nie len za vlády Roberta Fica, ale aj za vlády Ivety Radičovej. Vďaka kvalitne pripravovaným ponukám úspešne vysúťažil VÁHOSTAV – SK, a.s. napríklad diaľničný úsek D1 Jánovce – Jablonov, 1. úsek alebo úsek D1 Dubná Skala – Turany.

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

yv

K téme

Diskontný reťazec TEDi rozširuje v Trnave sieť svojich prevádzok. Nová predajňa pribudne v OC MAX Gastro novinky v sieti ORLEN: zemiakové lokše

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.