Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
24. apríla 2012 PR správyZdravie od PRservis.skSITA Diskusia()

Simona Krainová na testoch

BRATISLAVA 24. apríla – A pretože jej záleží na zdraví celej rodiny, vzala sebou aj manžela Karla a syna Maxa.

Čo to je 4D analýza?
Jedná sa o moderné neinvazívne skríning, ktorý je úplne bezbolestný a bez jedinej kvapky krvi či bodnutí ihlou dokáže za 6 minút zistiť celkový stav organizmu a odhaliť tak iv začiatkoch napríklad ochorenia krvi, pečene, žlčníkové kamene, ischemickej choroby srdca i mozgu, ako I v prvopočiatkoch rozpoznať mozgovej príhody a kardiologickej poruchy (infarkt), cukrovku, stresovej poruchy, zápaly, rakovinová bujnenie a mnoho ďalších chorôb. To všetko bez behania po 10 rôznych ambulanciách as výsledkami ihneď, odpadajú tak pocity neistoty pri dlhom čakaní na výsledky. Tento unikátny prístroj je novinkou neinvazívnych kliník Yes Visage v Prahe, Brne, Ostrave a Bratislave.

Pôvodne len pre kozmonautov
Tento prístroj vznikol ako produkt výskumu v kozmonautike a modernej medicíny. Technológia vznikala 10 rokov a využívala sa v starostlivosti o kozmonautov pri dlhodobých pobytoch v stave beztiaže, kde nebolo možné získavať výsledky klasickými metódami. Až teraz sa začína využívať komerčne.

Slovo doktora
Neinvazívne 4D analyzátor zdravotného stavu vykoná behom pár minút biochemickú, metabolickú, hematologickú a funkčné analýzu organizmu. Jedná sa teda o širokú preventívnu analýzu zdravotného stavu. Vyhodnotené výsledky ak by boli patologické potom smerujú klienta na došetrenie prípadných nálezov už na príslušné špecializované pracovisko. „Hovorí MUDr. Pavel Boček, špecialista Fakultnej nemocnice Motol v Prahe a odborný lekár kliniky Yes Visage.

Všetky výsledky už za 6 minút !
Mnoho ľudí si nie je celkom isté svojím zdravotným stavom a mnohokrát podceňuje rôzne preventívne vyšetrenia. Pritom liečba akéhokoľvek problému je vždy oveľa jednoduchšie, ak je všetko podchytené v počiatku. Niektorí ľudia sa boja doktorov, iní ihiel a bolesti, ale najväčšou prekážkou u väčšiny ľudí je čas. Väčšina ľudí nemá čas behať po rôznych, často časovo náročných preventívnych vyšetreniach.
Zdravie máte ale len jedno a chorobám je lepšie predchádzať. Vďaka tejto modernej diagnostike zdravie 21.storočia získate všetky dôležité výsledky ihneď v priebehu 6 minút, úplne neinvazívne, teda bez ihiel, bez bolesti a bez jedinej kvapky krvi či moču. Výsledky, ktoré vás môžu upokojiť či vám môžu uľahčiť cestu k správnej diagnóze alebo pomôcť k lepšej prevencii či životospráve.
Samotné meranie prebieha z biologicky aktívnych (tzv.referenčních) bodov ľudského tela pomocou snímačov z povrchu klientovho tela.

Vhodné aj pre fajčiarov.
Prístroj by mohol predovšetkým pomôcť rizikovým skupinám, ako napríklad fajčiarom, ktorí chodia na príslušné vyšetrenie väčšinou už neskoro. Lekári diagnostikujú rakovinu pľúc u väčšiny fajčiarov až v pokročilom štádiu, pritom keby sa nechali vyšetriť skôr, pri včasnom zistení problému a začatí liečby sú šance mnohonásobne vyšší. Na následky poškodenia pľúc fajčením u nás pritom zomiera každý šiesty človek. Práve pre rizikovú skupinu fajčiarov by malo byť preventívne vyšetrenie a diagnostika telesných funkcií

Merané parametre
Prístroj však neodhalí len rakovinové bujnenie až 117 parametrov krvi a telesných hodnôt, ako napr HBG, HCT, RBC, WBC, lymfocyty, Na +, K +, enzýmy, metabolity, cholesterol a mnoho ďalšieho. Na základe týchto výsledkov je tak možné zostaviť celkové hodnotenie vášho skutočného zdravotného stavu, teda:
– stav organizmu z pozície funkčnosti, hemodynamické rovnováhy, výmeny tekutín, plynové homeostázy atď
– stav centrálneho nervového systému.
– stav kardiovaskulárneho systemu.
– funkčné hodnoty pľúc.
– vyšetrenie a funkčné parametre pečene a obličiek, pankreasu
– vzájomné prepojenie enzýmových systémov s imunitným systémom.

Vyšetrenie má preventívny skríningový charakter a ukáže smer ďalších vyšetrení a odporúčaní. Na základe výsledkov určí skutočný zdravotný stav, diagnostikuje problém vo vašom zdravotnom stave a to aj v skorých štádiách, preberie s vami slabé miesta vášho organizmu a navrhne ako upraviť svoj životný štýl, prípadné ďalšie preventívne či liečebné kroky. Samozrejme po skončení vyšetrenia odchádzate z kliník YES VISAGE s vytlačenými výsledky vo forme lekárskeho nálezu, ktorý môže slúžiť ako odborný podklad pre vášho vlastného ošetrujúceho lekára.

Vďaka tejto modernej technológii tak odpadá výhovorka nedostatku času, ale tiež napríklad:
– vyzliekaní u lekára
– dýchanie do spirometra
– stres z odberu krvi, prípadný hematóm
– nabaľovanie manžety pri meraní krvného tlaku
– krutá bolesť pri meraní miechového tlaku pomocou lumbálna punkcia
– odber moču do pohára
a iné nepríjemné vyšetrenia navyše, aby človek získal všetky výsledky a parametre, ktoré neinvazívne 4D analyzátor zdravotného stavu stanoví, bežným spôsobom, musel by získať od svojho ošetrujúceho lekára až 10 odporúčania do 10 rôznych odborných ambulancií, kde by sa musel zložito objednávať a tráviť čas zbytočným čakaním po čakárňach a na výsledky.

Viac informácií na klinikách YES VISAGE v Prahe, Brne a Ostrave a Bratislave.
www.yesvisage.sk

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

bx

K téme

Historický úspech, ktorý pomôže deťom v núdzi! Na charitatívnej dražbe Kiwanis bábik padol rekord City Sound Festival už budúci týždeň, ponúka pestrý a kvalitný program

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Zdravie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.