Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
92813_covid 19 4908692_1920_pixabay 676x451.jpg
24. apríla 2020 SprávySlovensko od PRservis.skSITA Diskusia()

Siemens a Siemens Mobility venujú bratislavským domovom pre seniorov 500 testov na koronavírus

24.4.2020 – Spoločnosti Siemens s.r.o a Siemens Mobility s.r.o. zareagovali na snahu mesta Bratislava rozbehnúť rozsiahle testovanie na nový koronavírus v zariadeniach pre seniorov. Firmy nemeckého koncernu Siemens spoločne venujú pre tento účel 500 PCR testov, ktoré sú na rozdiel od takzvaných rýchlotestov výrazne presnejšie.

Mesto Bratislava prijalo v zariadeniach pre seniorov, ktoré prevádzkuje a kde je umiestnených 1150 klientov, pre zvýšenie bezpečnosti už dávnejšie viaceré opatrenia. Keď však minulý týždeň zaznamenali u niektorých klientov zvýšenú telesnú teplotu, magistrátu sa nepodarilo zabezpečiť testovanie za pomoci štátu.

Hlavné mesto preto uvítalo podporu spoločností Siemens a Siemens Mobility, ktoré venujú bratislavským domovom pre seniorov 500 PCR testov pre personál a klientov. „Testovanie kombinované s ďalšími preventívnymi opatreniami môže podľa epidemiológov znížiť riziko šírenia nákazy o 30 až 40 percent,“ uviedol primátor Bratislavy Matúš Vallo.

Prípady z viacerých lokalít Slovenska ukazujú, že domovy pre seniorov sa poľahky môžu stať ohniskami nákaz. „Vzhľadom k tomu, aké skupiny obyvateľstva ochorenie spôsobené novým koronavírusom ohrozuje najviac, môže mať nekontrolované šírenie vírusu v týchto miestach katastrofálne dôsledky, ktoré nemôžu nikoho nechať ľahostajným,“ uviedol generálny riaditeľ spoločnosti Siemens Vladimír Slezák.

Siemens a Siemens Mobility sa rozhodli podporiť testovanie v hlavnom meste, kde firmy sústredia prevažnú časť svojich aktivít na Slovensku. „Uvedomujeme si však, že rovnako treba postupovať v celej krajine, preto by sme boli radi, keby sa inšpirovali aj firmy z iných regiónov Slovenska, a taktiež podporili snahy samospráv o plošné testovanie klientov sociálnych domovov presnými PCR testami,“ dodáva V. Slezák.

Informačný servis

K téme

Hypertenzia si vek a pohlavie nevyberá. Jedno meranie tlaku nestačí Slovensko stojí pred výzvou storočia. Máme miliardy eur a vláda na ITAPA povie, kam ich dá

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.