Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
23. júna 2016 VyhláseniaOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

SIDOR: Vyhlásenie k TB strany SaS a spájanie s menom Radovan Varga

BRATISLAVA 23. júna – S p. Radovanom Vargom ma spája len jedna skutočnosť a to tá, že v r. 2012 sme založili firmu KOJŠA s.r.o., kde spoločníkom bola firma VAMAX – TRADE s.r.o. ( nie fy Vamax-x, ktorá je medializovaná), kde v tom čase bola konateľkou p. Birsteinová. Nestretol som sa so starostami jednotlivých obcí, ani so zástupcami firmy, ktorá zaobstarávala verejné obstarávanie.
Fy Kojša s.r.o sa mala zaoberať prevádzkovaním a rozvojom turistického ruchu v okrese Košice – okolie a Gelnica. Chatu na Kojšovskej holi som mal v dlhodobo pred tým v nájme (8 rokov) a keďže bol vypísaný tender Ministerstva životného prostredia na jej predaj v r. 2013, tak sa založila firma, ktorá sa mala výhradne zaoberať činnosťou v turistickom ruchu na Kojšovskej holi.
P. Varga v tom období podnikal v okrese Gelnica, vlastnil jednu z najväčších firiem na Slovensku v spracovaní odpadov (obraty za r. 2012, 2013 cca 330 mil. eur), bol jedným z najväčších zamestnávateľov v okrese ( cca 200 zam.). Projekt prepojenia Kojšovskej hole aj z gelnickej strany cez Perlovú dolinu sa mu pozdával, keďže by tento projekt zatraktívnil túto oblasť, podstatne by sa zvýšila návštevnosť lyžiarskeho strediska na Kojšovskej holi a vznikali by nové pracovné miesta a najmä pre okres Gelnica.
Vo vypísanom tendri sme neuspeli, vyhrala ho firma zo západného Slovenska s ponukou o niekoľko tisíc eur vyššou. Následne som mal na Envirofonde v r. 2013 – 2015 dva malé projekty ( 15 000 – 20 000 eur) na envirovýchovu detí predškolského veku, ktoré taktiež boli zamietnuté. Týmto aj naznačujem, aké „ nadštandardné vzťahy a prepojenia“ som mal na MŽP. Na základe toho sa tento ešte ani nezačatý projekt aj skončil. Firma Kojša s.r.o. do dnešného dňa nevykonávala žiadnu činnosť a od r. 2014 mailami aj písomne som vyzýval konateľku tejto firmy na stretnutie k zrušeniu firmy, na ktoré doteraz nereagovala.
Týmto sa v plnom rozsahu dištancujem od výrokov poslancov zo strany SaS o možnom inom prepojení ako vyššie uvedenom s p. Vargom.

Mgr. Igor Sidor, PhD., MBA

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

es;bl

K téme

Vysielanie RTVS k výročiu 14. marca: špeciál s Michalom Havranom či premiérový dokument V rádiu slovensko Zamestnávatelia môžu opäť zabojovať o titul Zdravá firma roka. Union vytvára priestor aj na diskusie o duševnom zdraví žien na pracovisku

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.