Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
94594_eyecomfort us_eu teenage boy tuning guitar led lamp 676x451.jpg
23. decembra 2020 SprávySlovensko od PRservis.skSITA Diskusia()

Šetrite svoj zrak so žiarovkami Philips EyeComfort

23.12.2020 – Nevhodne zvolené osvetlenie môže unavovať zrak a spôsobovať bolesť hlavy. Vyvarujte sa týmto ťažkostiam so žiarovkami Philips, ktoré nesú označenie EyeComfort. Žiarovky boli laboratórne testované v súlade s fotobiologickou bezpečnostnou normou.

Dennodenne trávime veľa času v priestoroch s umelým osvetlením. Výsledná doba sa u každého z nás líši, napríklad aj v závislosti na ročnom období (v lete toho nasvietime menej ako v zime). Preto je voľba správnych žiaroviek zásadná – nevhodne vybrané žiarovky by mohli dlhodobo unavovať a kaziť zrak.

Túto ťažkosť si uvedomil holandský výrobca osvetlenia Philips a na trh priniesol radu žiaroviek EyeComfort. Slogan rady je dostatočne výrečný: „Navrhnuté pre pohodlie vašich očí.“ Všetky žiarovky s týmto označením spĺňajú osobitné kritériá komfortu zraku. Medzi parametre, na ktoré sa výrobca zameral patrí blikanie, oslnenia, stroboskopický efekt, fotobiologická bezpečnosť, stmievateľnosť a ladenie a podanie farieb.

LED žiarovky Philips EyeComfort neblikajú. Hoci by sa mohlo zdať, že by tento problém bol málo dôležitý, nenechajte sa zmiasť. Následkom by mohli byť nepríjemné dopady na vaše zdravie. LED žiarovky Philips boli vyrobené s dôrazom na minimalizáciu efektu blikanie. To isté platí pre oslňovanie, ktoré môže byť príčinou migrén.

Ošetrenie proti stroboskopickému efektu znamená, že sa viditeľný pohyb nebude javiť sekaný či spomalený. Všetky tieto aspekty boli laboratórne testované a sú v súlade s fotobiologickou bezpečnostnou normou.

Poslednou požiadavkou žiaroviek Philips EyeComfort je vysoký index podania farieb. Výrobca si predsavzal čo najvernejšie podanie farieb, aby svetlo neskresľovalo objekty a ich farba sa nejavila inak, a to sa mu skutočne podarilo.

Prezrite si aj radu inteligentných LED žiaroviek, ktoré tieto požiadavky spĺňajú s prehľadom, a navyše prinášajú doplňujúce funkcie, ako je stmievanie, úprava farebnej teploty a voľba RGB farieb.

LED žiarovky Philips s označením EyeComfort zakúpite na www.feim.sk.

Informačný servis

K téme

Voľbou kvalitnej práčky s modernými programami šetríte svoj šatník aj planétu Štát ľuďom pripomenul dôchodky. Vyznáte sa v novom výpise z dôchodkového účtu?

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.