Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
17. júla 2015 VyhláseniaOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

SEPS: Ohradzuje sa voči informáciám v denníku SME

BRATISLAVA 17. júla –

SEPS sa dôrazne ohradzuje voči nepravdivým a zavádzajúcim informáciám v denníku SME

Akciová spoločnosť Slovenská elektrizačná prenosová sústava sa dôrazným spôsobom ohradzuje voči nepravdivým a zavádzajúcim informáciám, ktoré dnes zverejnil denník SME v článku: „Finančné limity na autá u Fica neplatia.“ V spomínanom článku sa konštatuje: “Luxusný Volkswagen Passat Highline za vyše 102-tisíc eur si vo februári kúpila Slovenská elektrizačná a prenosová sústava. Štátna akciová spoločnosť nariadenie vlády neporušila, keďže na štátne firmy sa limity nevzťahujú vôbec.“
Uvedené tvrdenia redaktora denníka SME Matúša Burčíka sa nezakladajú na pravde. V Centrálnom registri zmlúv bola dňa 24.2.2015 zverejnená Kúpna zmluva č. 2015 – 0130-1164420 na nákup dvoch motorových vozidiel značky Volkswagen Passat Highline 2,0BiTDI, každé v cene 42.711,67 € bez DPH.
Nariadenie vlády Slovenskej republiky č. 419/2014 Z.z. zo 17. decembra 2014 o limitoch výdavkov na obstaranie osobných automobilov štátnymi rozpočtovými organizáciami a štátnymi príspevkovými organizáciami sa na našu spoločnosť nevzťahuje, aj napriek tomu sme príslušné limity vyplývajúce z tohto právneho predpisu dodržali.
Chceme zdôrazniť, že vozidlá Volkswagen Passat Highline 2,0BiTDI boli objednané ako plánovaná obmena za vozidlá Audi A6, ktoré majú viac ako 7 rokov a jedno z nich má najazdených vyše 200-tisíc km, druhé vyše 300-tisíc km. Uvedené objednané vozidlá sú v nižšej kategórii, a teda lacnejšie ako vozidlá, ktoré sa používajú v súčasnosti pre potreby členov vrcholového manažmentu.
Informácie podávané takýmto spôsobom zavádzajú verejnosť a poškodzujú dobré meno našej spoločnosti.

Mgr. Norbert Deák
vedúci odboru komunikácie / Head of Public Relations

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

nr;pu

K téme

Atos v spolupráci so startupom Greenspector ukázal, koľko energie spotrebuje 30 najpopulárnejších mobilných aplikácií MH SR: Pracovná skupina rokovala o udržaní elektrárne Vojany

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.