Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
96309_novy projekt 5.jpg
16. augusta 2021 SprávySlovensko od PRservis.skSITA Diskusia()

Seniorov čaká štvrtý ročník turnaja v petangu

16.8.2021 – Často vidieť skupinky aj jednotlivcov hrať pre radosť,  trénovať, v Parku Pekníkova si skúšajú a zlepšujú svoje umenie, hru.

Mestská časť Bratislava-Dúbravka v spolupráci s Radou seniorov a Komisiou športu v Dúbravke pripravujú na 17. augusta Turnaj seniorov v petangu v Parku Pekníkova. Pôjde už o štvrtý ročník petangového turnaja seniorov denných centier O pohár starostu Dúbravky Martina Zaťoviča.

„Turnaj je určený pre štvorčlenné družstvá, traja hráči a jeden náhradník,“ približuje Zuzana Marková, koordinátorka Rady seniorov v Dúbravke. Súťažiť sa začne o 10.00 a turnaj má trvať do 13.00.

V Parku Pekníkova sú dve petangové ihriská. Obe sú obľúbeným tréningovým dejiskom tejto pôvodom francúzskej hry.

Hra petang vznikla vo francúzskom mestečku La Ciotat neďaleko Marseille a vynašiel ju Jules Le Noir, ktorý sa po nehode ocitol na vozíku.

Informačný servis

K téme

Grantová výzva Henkel Slovensko seniorom pozná víťazov ceny za inovatívnosť UNIQA urýchľuje vybavenie škôd, aj keď ich dramaticky pribúda – týka sa to najmä udalostí po živelných pohromách

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.