Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
103620_schneider electric intel and red hat 676x504.jpeg
23. februára 2024 SprávySlovensko od PRservis.skSITA Diskusia()

Schneider Electric prináša otvorenú automatizačnú infraštruktúru novej generácie v spolupráci so spoločnosťami Intel a Red Hat

23.2.2024 – Spoločnosť Schneider Electric, líder v oblasti digitálnej transformácie riadenia a automatizácie energetiky, v spolupráci s technologickými spoločnosťami Intel a Red Hat dnes oznámila vydanie softvérového rámca Distributed Control Node (DCN).

Tento nový rámec, ktorý je rozšírením systému EcoStruxure™ Automation Expert spoločnosti Schneider Electric, umožňuje priemyselným podnikom prejsť na softvérovo definované riešenie typu plug-and-produce, ktoré im umožní zlepšiť ich prevádzku, zabezpečiť kvalitu, znížiť zložitosť a optimalizovať náklady.

Nová generácia priemyselného riadenia

V súlade s cieľmi fóra Open Process Automation Forum (OPAF), ktoré sa venuje podpore interoperability a prenositeľnosti, spolupracujú traja partneri na vytvorení moderného sieťového prostredia, ktoré bude viesť k novej generácii priemyselného riadenia.

„Tento projekt je vyvrcholením dvoch rokov spoločných inovácií s cieľom vytvoriť efektívne distribuované riadiace systémy, ktoré budú odolné voči budúcnosti,“ hovorí Nathalie Marcotte, senior viceprezidentka pre automatizáciu procesov v spoločnosti Schneider Electric. „Rámec DCN je kľúčom k podpore otvoreného prístupu k automatizácii, ktorý umožňuje priemyselným podnikom rásť a inovovať do budúcnosti. Jeho interoperabilita a prenosnosť pomáhajú našim zákazníkom využívať slobodu pri formovaní technológie podľa ich obchodných potrieb – a nie naopak.“

Spoločnosť Red Hat v spolupráci so spoločnosťou Intel nedávno oznámila vytvorenie novej platformy pre priemyselné hrany, ktorá pomáha poskytovať moderný prístup k budovaniu a prevádzke priemyselných riadiacich systémov. Od zavedenia tejto platformy spoločnosť Schneider Electric v súčasnosti nasadzuje Red Hat Device Edge v novom softvéri DCN, okrem toho Red Hat Ansible Automation Platform a Red Hat OpenShift na výpočtovej vrstve pre nasadenie DCN v kombinácii s riadiacou infraštruktúrou od spoločnosti Schneider Electric a referenčnou architektúrou od spoločnosti Intel.

Rámec pozostáva z dvoch hlavných komponentov: pokročilej počítačovej platformy (ACP), ktorá dohliada na riadiacu záťaž tým, že poskytuje možnosti kontroly obsahu a automatizácie potrebné na bezpečné a programové nasadenie záťaže spolu s virtualizačnými a monitorovacími funkciami; a DCN, čo sú priemyselné systémy s nízkou spotrebou energie využívajúce procesory Intel Atom série x6400E, určené na spúšťanie riadiacich systémov a určené na záťaže so zmiešanou kritickosťou.

Informačný servis

K téme

Blíži sa finále ocenenia Schneider Electric Sustainability Impact Awards. Porotu zaujalo aj riešenie zo Slovenska Spoločnosť Arrow Electronics sa stala novým partnerom Schneider Electric Elite IT Solutions Provider

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.