Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
23. mája 2016 PR správyInformačné technológie od PRservis.skSITA Diskusia()

Scandalist expanduje na Slovensko! Odštartovali nový web FAKT24!

Vydavateľstvo Scandalist zo skupiny Scandal Media Group (SMG) v týchto dňoch na Slovensku spustilo nový spoločensko – bulvárny denník FAKT24.sk. Nový titul na slovenskom mediálnom trhu má za cieľ konkurovať zavedeným značkám, ako sú topky.sk (Zoznam), pluska.sk (News and Media Holding) a cas.sk (Ringier).

Layout fakt24.sk, je totožný s jeho českým bratom Bleskově.cz, ktoré kúpila Scandal Media Group v roku 2015 od vydavateľstva Economie. Nový portál bude viesť z pozície šéfredaktora Štefan Šperka, ktorý spolupracuje so SMG od minulého roka. „V časoch, kedy sú v mediálnom biznise vydavateľstvá podelené medzi finančné skupiny, vstupujeme na trh ako absolútne nezávislý hráč. Našim hlavným cieľom je prinášať kauzy z oblasti politiky, šoubiznisu a zaujímavé celospoločenské témy o ktorých sa na Slovensku mlčí. Garantujeme, že „FAKT“ za nami nie sú oligarchovia, ani politické subjekty,“ povedal Šperka.

FAKT24 nie je neznámou značkou. V susednom Poľsku patrí k najnavštevovanejším bulvárnym portálom. „S poľskou verziou FAKT24 máme totožný iba názov. Nie sme žiadnym spôsobom prepojení,“ dodal šéfredaktor nového webu. FAKT24.sk sa tak zaradil so širokého portfólia SMG, ktoré zahŕňa vlajkovú loď vydavateľstva v Čechách – Bleskově.cz, instory.cz, vipstory.cz a ďalšie tématické magazíny. Bleskově.cz sa ihneď po spustení zaradil medzi najnavštevovanejšie weby v Čechách. Kumulovaná návštevnosť dosiahla v prvom mesiaci viac ako 800 tisíc reálnych užívateľov, podľa oficiálneho NET Monitoru (412 tisíc PC, 351 tisíc Mobil, 60 tisíc Tablet). „Sme si istí, že pod taktovkou Scandalist má FAKT24 potenciál stať sa úspešným portálom na Slovensku,“ dodal Šperka, ktorý tak rozbieha s Vágnerom a Koldinským ďalší projekt. „Veríme, že kvalitou vlastných správ, máme šancu si na slovenskom trhu urobiť svoje miesto. Rozšírenie nášho portfólia na Slovensku, je logickým vyustením českých aktivít. Slovensko je nám blízke, preto budeme tieto aktivity ďalej rozvíjať a rozširovať,“ povedal Karel Vágner spolumajiteľ spoločnosti Scandalist.

Scandal Media Group

Scandal Media Group vlastnia podnikatelia Karel Vágner a Vítek Koldinský. Spustenie online denníku FAKT24.sk, by mala posilniť pozíciu digitálneho vydavateľstvo Scandalist na slovenskom trhu. Do jej portfólia patria tiež influence marketing agentúra zaisťujúca komplexné služby v oblasti on-line marketingu a sociálnych sietí Social Pie, ATL agentúra S! 360, agentúra na plánovanie a nákup digitálnych médií Programmatic Media, mediálne poradenstvo, celebrity a PR management pod značkou Scandal!, vydavateľské aktivity spoločnosti Scandalist, PR agentúra Fruit Factory, e-commerce projekt Bon Affaire alebo softvér spoločnosť RedButton Technologies.

Štefan Šperka

stefan.sperka@scandalgroup.cz

+421 915 992 252

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

tk

K téme

Enterprise Investors podporia dynamický rast spoločnosti Sescom Vývojárska spoločnosť MEDDI hub a Spoločnosť všeobecných lekárov Slovenska budú spolupracovať v oblasti IT

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Informačné technológie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.