Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
87440_chori2.jpg
4. apríla 2018 SprávySlovensko od PRservis.skSITA Diskusia()

Ružomberčanom v núdzi pomáha aj tento rok Nadácia SUPRA

RUŽOMBEROK 4. apríla 2018 – Relaxačné a rekondičné pobyty pre seniorov, diabetikov, nevidiacich a slabozrakých či ozdravné pobyty pre ľudí trpiacich sklerózou multiplex už od začiatku roka stihla podporiť Nadácia SUPRA. Na projekty Základnej organizácie Slovenského zväzu telesne postihnutých Ružomberok, DIA Zväzu diabetikov Slovenska, Základnej detskej organizácie RUŽA, ružomberskej Únie nevidiacich a slabozrakých a Klubu sclerosis multiplex poskytla za prvé 3 mesiace tohto roka financie v celkovej výške 30.000,- Eur. Nadácia prispela aj na lyžiarske preteky detí a mládeže na Malinom Brde, financovala vytvorenie špeciálnej učebne a rekonštrukciu telocvične na základnej škole.

„Takmer 11 000,- Eur sme rozdelili rodinám, kde potrebujú finančnú pomoc na upevnenie alebo navrátenie zdravia. Najcitlivejšie sú prípady detí, ktoré sa narodili s poškodeným zdravím. Tu sa radosť z príchodu malého bábätka snúbi s obavami ako ďalej a či má medicína dostatočné metódy na liečbu choroby, ktorú si dieťatko donieslo na svet. Starostlivosť o tieto deti je nákladná, a tak nadácia aspoň trochu zmiernila starosti mamičky malej Terezky, ako zabezpečiť podpornú starostlivosť o choré dievčatko. Pomohla aj v prípade Mareka, ktorý trpí trvalými následkami po aplikácii očkovania. Očkovanie malo zamedziť chorobe a prispieť k imunite. No stal sa opak. Rodičia teraz hľadajú cestu – odborné cvičenia a ozdravné pobyty – ako eliminovať nepriaznivý stav,“ hovorí riaditeľka nadácie Jana Streitová.

Prioritou Nadácie SUPRA aj v tomto roku zostáva pomoc bývalým a súčasným zamestnancom Mondi SCP, ktorí sa ocitli v nepriaznivej životnej situácii. Okrem finančnej pomoci, je najmä pre seniorov nadácia miestom, kde sa prídu poradiť, porozprávať a stretnúť s bývalými kolegami.

Nadácia SUPRA úzko spolupracuje s miestnym OZ Ružomberčan, a to najmä pri organizovaní kultúrno-spoločenských podujatí v meste a v regióne Dolného Liptova. Najbližším podujatím pre verejnosť bude Koncert ku Dňu matiek, ktorý sa uskutoční 26. apríla 2018 v Kultúrnom dome Andreja Hlinku.

Nadáciu SUPRA založili v roku 2016 bývalí a súčasní zamestnanci Mondi SCP práve na pomoc papiernikom a celulozkárom, ktorí sa kvôli zdravotným alebo sociálnym problémom ocitli v zložitej životnej situácii. Najvýznamnejším podporovateľom nadácie je spolumajiteľ ružomberských papierní Milan Fiľo a jeho spoločnosť ECO – Investment, a.s.

Viac informácií o nadácii a tiež formulár na odosielanie žiadostí je k dispozícii na www.nadaciasupra.sk

K téme

Lyžiarske nádeje na Malinom Brde predviedli fantastické výkony Nadácia Tesco venuje 440-tisíc eur na podporu projektov pre komunity a planétu

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.