Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
90356_rusin cendes 5 4 2019.jpg
3. apríla 2019 PR správyKultúra od PRservis.skSITA Diskusia()

Rusín Čendeš Orchestra pokrstí nový album v Bratislave

BRATISLAVA 3. apríla – Slovensko sa môže pochváliť naozaj pestrou hudobnou scénou. Rusín Čendeš Orchestra je určite jednou z najlepších world-music kapiel široko-ďaleko a po 4 rokoch pokrstia nový album COSSACK ATTACK v DK Zrkadlový háj (Petržalka) v piatok 5.4. o 19:00!

Rusín Čendeš Orchestra sa teší úspechu aj vďaka víťaznému postupu v televíznej show Zem spieva, či nominácii na debut roka v hlasovaní Radio_Head awards. Po 4 rokoch nadväzuje na svoje prvé CD „Best of” a predvedie úplne nový program.

Kvinteto talentovaných muzikantov ponúkne vyše hodinovú show zostavenú z vlastnej tvorby a rusínskych piesní prerobených do moderného pop-swing-jazz-rockového šatu. Temperamentné rytmy roztancujú všetky vekové kategórie a inštrumentálne výkony prekvapia aj náročnejšie publikum.

Hosťom koncertu bude fínska hviezda Maija Kauhanen, ktorej éterické sólo vystúpenie prináša World music from Slovakia v spolupráci s Fondom na podporu umenia. Uznávaná multiinštrumentalistka predvedie fínske piesne, expresívny spev, virtuozitu na tradičnom strunovom nástroji kantele.

Ďalším hosťom bude Filip Jánošík & hotoví umelci, ktorí sa premiérovo predstavia so svojím zbojníckym rock ‘n rollom. Spevák tvrdí, že to znie ako „Lúčnica pokúrovaná Slobodnou Európou”.

INFORMÁCIE:
Rusín Čendeš orchestra + krst II CD

5.4.2019  / 19:00 h / DK Zrkadlový háj

VSTUPENKY 12 € predpredaj / 15 € v deň koncertu:

Predpredaj ticketportal:
https://www.ticketportal.sk/event/Rusin-Cendes-orchestra-krst-IICD?idp=923551
Pokladne KZP – Dom kultúry Zrkadlový háj a Dom kultúry Lúky
http://kzp.sk/vstupenky

Inzercia

K téme

Rusíni sú svetoví – 6. časť Rusíni sú svetoví – 2. časť

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Kultúra

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.