Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
9. októbra 2015 VyhláseniaOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

RTVS: Začína sa premiérový ročník súťaže Týždeň rozhlasovej hry

BRATISLAVA 9. októbra – Cieľom súťaže je prezentácia a konfrontácia produkcie rozhlasových hier vytvorených v slovenskom jazyku v období od 30. novembra 2013 do 30. júla 2015. Od pondelka do piatka bude TRH rezonovať v Rádiu Devín, Rádiu Slovensko, Rádiu Regina, ale aj v Rádiu_FM. „Vo vysielaní Rádia Devín v priebehu budúceho týždňa odznie 17 rozhlasových hier, každý večer ponúknu rádiá RTVS program venovaný žánru rozhlasovej hry. Súťaž vyvrcholí slávnostným vyhodnotením, ktorému bude predchádzať workshop, na ktorom vystúpia významní hostia a tvorcovia zo Slovenska a Čiech,“ povedala k prvému ročníku TRH riaditeľka súťaže a šéfdramaturgička Rádia Devín Eva Reiselová. V odbornej porote súťaže okrem nej o víťazoch rozhodnú aj Martin Ciel, Viliam Klimáček, Daniel Majling a Jana Juráňová. Víťazná hra, mená víťazov individuálnych cien a ceny poslucháča budú zverejnené 20. októbra na vyhodnotení súťaže v Komornom štúdiu Slovenského rozhlasu, ktoré naživo o 19.00 odvysiela Rádio Devín. Hosťom bude víťaz Prix Bohemia 2009 Rádio Ivo, ktoré prenieslo rozhlasovú hru zo štúdia na pódiá.

Súčasťou Týždňa rozhlasovej hry bude po prvýkrát aj workshop o podobách a možnostiach rozhlasovej hry, ktorý nie je len priestorom na analytické uchopenie produkcie Odboru vlastnej tvorby za uplynulé dva roky, ale aj na diskusiu o tom, čo robí umelecké dielo atraktívnym pre súčasného poslucháča, presýteného inými vnemami a zdrojmi zážitkov.

Workshop ponúkne moderovanú debatu s odkazmi na prax pri tvorbe rozhlasovej hry. Pozvanie na workshop prijali dramaturgička Českého rozhlasu Kateřina Rathouská, tvorivá dvojica scenáristu a režiséra Patrika Lančariča a dramaturga, dramatika a vysokoškolského pedagóga Petra Pavlaca, vedúci Katedry kulturológie FF UKF v Nitre Miroslav Ballay, ale aj manažér nových médií RTVS Dušan Jančovič či český hudobník a filmový režisér Petr Marek. Workshop moderuje Zuzana Belková z Odboru vlastnej tvorby Slovenského rozhlasu.

Rozhodnúť o najlepšej rozhlasovej počas súťaže budú môcť aj samotní poslucháči prostredníctvom webovej stránky http://devin.rtvs.sk/trh.

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

es;bl

K téme

Orange Podcast roka 2024 predstavuje nové súťažné kategórie, partnerov aj porotu Noc nádejí sa už čoskoro opäť dotkne všetkých sŕdc

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.