Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
17. októbra 2016 VyhláseniaOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

RTVS: Víťazstvo si vyspieval Martin Brečko so skladbou Slová

KOŠICE/BRATISLAVA 17. októbra – V nesúťažnej časti večera účinkovali skupina Nocadeň a víťaz predchádzajúceho ročníka súťaže Jungle Label. O víťazoch 32. ročníka súťaže rozhodla odborná porota, ktorá víťazov vyberala z 12 finálových skladieb.

3. miesto a finančnú cenu 500 eur získala pieseň Plán autora Jána Trojana v podaní autora a skupiny Signály.
2. miesto a finančnú cenu 750 eur získala pieseň Stromy autorky Bibiány Kontúrovej v podaní skupiny Kvet z Alokatu.
1. miesto a finančnú cenu 1 000 eur získala pieseň Slová autorov Martina Brečka a Miloša Šimurdu v podaní Martina Brečka. Súčasťou ceny pre absolútneho víťaza je aj priestor na nahrávanie víťaznej piesne v bratislavskom rozhlasovom nahrávacom štúdiu.

Košický Kulturpark bol do posledného miesta zaplnený milovníkmi pôvodnej slovenskej populárnej hudby, výborný výkon podal i moderátor Roman Bomboš z Rádia Slovensko. V priamom prenose si skvelú atmosféru mohli vychutnať aj poslucháči Rádia Slovensko.

„Finálové piesne v tomto ročníku boli veľmi vyrovnané. Odborná porota nakoniec určila troch víťazov, no pre mňa sú víťazmi všetci finalisti. Sálala z nich obrovská energia, ktorá sa preniesla na nás všetkých a nielen podľa mňa to bol výborný ročník. Splnili sme sny súťažiacim, do rozhlasového éteru uviedli 12 nových slovenských piesní a priaznivcom slovenskej hudby pripravili veľmi kvalitné podujatie. Ďakujem všetkým, ktorí sa do aktuálneho ročníka Košického zlatého pokladu prihlásili, gratulujem víťazom a už teraz sa teším na ďalší ročník,“ povedal riaditeľ Štúdia RTVS Košice a riaditeľ súťaže Košický zlatý poklad Juraj Hidvéghy.

Pesničková súťaž Košický zlatý poklad uzrela svetlo sveta v roku 1980, jej vyhlasovateľom a organizátorom je Štúdio RTVS Košice. Doposiaľ na nej zaznelo 325 nových, pôvodných slovenských piesní a k jej úspešným finalistom patrili aj Beáta Dubasová, Peter Nagy, skupina No Name, Marián Čekovský či Peter Cmorík.

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

es;nr

K téme

Korona rok posilnil naše vzťahy Petra Vlhová venovala svoju originálnu pretekársku prilbu do súťaže pre Plamienok

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.