Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
4. mája 2012 VyhláseniaOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

RTVS: Víkend so Slovenským rozhlasom

BRATISLAVA 4. mája –

Štúdio svet s Jozefom Scheinerom
Zavedieme vás do Kanady na jarný festival tulipánov, pozrieme sa na to, ako vyzerá jeden deň v živote mongolského kočovníka a podelíme sa s vami o pocity z návštevy Balatonu, ktorý sa preberá z dlhej zimy. Zavítame aj do obávanej väznice neďaleko Kapského mesta, kde si okrem kriminálnikov odpykávali tresty i odporcovia apartheidu. V sobotnej relácii Štúdio svet na Rádiu Slovensko sa krátko po desiatej hodine pozrieme aj na tajnú a bleskovú protivládnu demonštráciu na okraji Damasku.

Rozhlasová akadémia III. veku na Rádiu Regina
Liečivé rastliny objavili ľudia už pred tisícročiami. Používali ich starí Číňania, Egypťania, Gréci či Rimania. Najbližšia Rozhlasová akadémia tretieho veku bude o fytoterapii, teda o liečení rastlinnými prípravkami. Zlatú éru antibiotík v 60-tych rokoch dnes vystriedal návrat k prírode. Prírodné látky sú totiž voči ľudskému telu šetrnejšie ako syntetické liečivá. Docentka Eva Križová z Lesníckej fakulty Technickej univerzity vo Zvolene vysvetlí, čo je to fytoterapia, nahliadneme aj do terminológie tohto vedného odboru a priblížime si jeho velikánov.
Hosťom Rozhlasovej akadémie, v ktorej budeme hovoriť o liečbe rastlinnými prípravkami, v sobotu po 10-tej hodine na Rádiu Regina bude doktor Karol Mika.

Portréty na Rádiu Regina
Pochádza zo starej umeleckej rodiny. Jej otec bol známy spisovateľ a národovec a hlas jej mamy dôverne poznali najmenší, pretože teta Hela bola ich rozhlasová rozprávkarka. Charizmatická osobnosť Opery Slovenského národného divadla, operná speváčka, libretistka, prekladateľka a dramaturgička Jela Krčméry-Vrteľová bude hosťom Janky Bleyovej v sobotných Portrétoch. Porozpráva vám nielen o svojich umeleckých začiatkoch, ale podelí sa s vami aj o svoje sny a spomienky na ľudí, s ktorými prešla kus života. Portréty si môžete vypočuť v sobotu o 12:30 na Rádiu Regina.

Radio Slovakia International
V 8. kole súťaže Historické hotely Slovenska sa vyberieme do Levoče – mesta, ktoré zohralo významnú úlohu vo vývoji gotiky na našom území a ktoré preslávil rezbár Majster Pavol. Jeho krídlový oltár v kostole sv. Jakuba je najvyšším dreveným oltárom na svete a meria vyše 18 metrov. Nájdete ho na námestí, ktoré je dominantou mesta. Levoča je zaujímavá unikátnou architektúrou meštianskych domov, ktoré pochádzajú z obdobia gotiky a renesancie. Typické boli najmä svojimi arkádami. Dodnes ich priečelia zdobia maľby a grafity. Medzi nimi vyniká aj historická stavba, v ktorej sa nachádza Hotel U leva, ďalší z rodiny historických hotelov.
Vysielanie: sobota 15.00 hod. (ruská sekcia) a 17.30 hod. (slovenská sekcia)
nedeľa 15.30 hod. (nemecká sekcia), 16.00 hod. (anglická sekcia), 16.30 hod. (španielska sekcia)
a 19.00 hod. (francúzska sekcia).

Mgr. Richard Šümeghy
Hovorca Rozhlasu a televízie Slovenska

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

bx;nr

K téme

17. ročník súťaže Fénix – Kultúrna pamiatka roka má svojich víťazov Orange Podcast roka 2024 predstavuje nové súťažné kategórie, partnerov aj porotu

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.