Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
5. októbra 2012 VyhláseniaOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

RTVS: Víkend s rozhlasovými programovými službami RTVS

BRATISLAVA 5. októbra – Rádio Slovensko
V sobotu 6. októbra krátko po desiatej hodine sa so Štúdiom svet vydáme na cestu okolo sveta za 55 minút. Poslucháčov na nej bude sprevádzať Viliam Hauzer. Pozrieme sa na maďarskou vládou expresne schválený zákaz verejných hracích automatov. Čo však s ľuďmi, ktorí tejto neresti prepadli a nemajú doma vlastný stroj? Odpovie Gregor Martin Papucsek. Robert Mikoláš zas hľadal na plávajúcich trhoch v Thajsku najlacnejšie občerstvenie a Břetislav Tureček nahrával na Blízkom východe o ekologickom projekte Sovy mieru. Marcel Hanáček zas poslucháčov Rádia Slovensko pozve na Drakulov hrad do Transylvánie.

Rádio Regina
Piatkový neskorý večer (od 22.00 h) bude na Rádiu Regina patriť Stratám a nálezom – programu o tom, čo môžeme v živote stratiť, ale predovšetkým získať. V rámci Mesiaca úcty k starším bude Hana Michalčíková diskutovať s poslucháčmi na tému vzťahov starých rodičov a vnukov. Položí otázky: Ako vám deti vašich detí zmenili život? Čo ste sa vďaka vašim vnúčatám naučili a čo ste naopak naučili vy ich? Čo je krásne a zmysluplné na vzťahu, ktorý delia aj spájajú dve generácie?

Rádio Devín
Rádio Devín pozve v sobotu svojich poslucháčov na potulky Slovenskom. O 11.00 h sa Peter Turčík v programe Hrady a zámky vydá do jednej z najstarších obcí šarišského regiónu – Medzianok. V septembri si tamojší obyvatelia pripomenuli 800 rokov od prvej písomnej zmienky o tejto lokalite. Nad obcou sú veľmi dobre zachované zvyšky stredovekého hrádku z prelomu 11. a 12. storočia. Sprievodcom po hrade Medzianky bude archeológ docent Michal Slivka z Univerzity Komenského v Bratislave.

O 16.00 h sa Marián Grebáč vydá na túry podľa literatúry v programe Genius loci. Sprievodcom na ceste cez Chytrô, Prašnicu, Krížnu a Rybô sú mu vlastivedné dielo Mateja Bela Notitia Hungariae novae historico-geografica, zbierka básní Heleny Malovcovej Krajina nepokosená a knižka Petra Kováčika Svätý z Handľov.
O 20.00 h ponúkame posledný titul Gioacchina Rossiniho koncipovaný v tradícii talianskej opery semiseria – Matilde di Shabran. Typická rossiniovská iskra a virtuozita je v tejto opere prepojená s vášnivejšími, psychologizujúcimi scénami a situáciami. Zaznie živý záznam predstavenia z festivalu v Pesare z roku 2004. V hlavných úlohách spievajú Juan Diego Flórez a Annick Maassisová.
V nedeľu o 13.00 h zaznie v programe Aeterna Musica slávny Opus 6 – Concerti grossi talianskeho barokového skladateľa Arcangela Corelliho (1653-1713) v podaní súborov The English Concert a New Dutch Academy.

Rádio_FM
„Som Baláž. Baláž a Hubinák.“ Dnes si celý svet pripomína 50 rokov od premiéry prvej bondovky Dr. No so Seanom Connerym. Pri tejto príležitosti budete v piatkový večer od 18.00 h v programe Baláž a Hubinák počuť hudbu výlučne z filmov o Jamesovi Bondovi.

V sobotu o 20.00 h v programe Exclusive_FM ponúkneme vystúpenie známej britskej alternatívnej rockovej skupiny Muse, ktorá len pred pár dňami vydala svoju šiestu štúdiovú nahrávku The 2nd Law. Spoločnosť im bude robiť „popová hviezda budúcnosti“, speváčka, skladateľka a multi-inštrumentalistka Florrie. Oba koncerty zaznamenali nemeckí verejnoprávni vysielatelia NDR a WDR Eins Live pre Eurosonic a Európsku vysielaciu úniu (EBU). Programom sprevádza Hana Brozová.

Pre viac informácií kontaktujte:
Matúš Benža, PR manažér, tel.: 0919 24 5591, e-mail: matus.benza@rozhlas.sk

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

bx

K téme

17. ročník súťaže Fénix – Kultúrna pamiatka roka má svojich víťazov Orange Podcast roka 2024 predstavuje nové súťažné kategórie, partnerov aj porotu

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.