Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
24. augusta 2012 VyhláseniaOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

RTVS: Víkend s rozhlasovými programovými službami RTVS

BRATISLAVA 24. augusta – Štúdio svet s Viliamom Hauzerom na Rádiu Slovensko

V sobotnej relácii Štúdio svet na Rádiu Slovensko vám krátko po 10.00 hod. predstavíme netradičnú olympiádu na Sardínii, kde sú hlavnými účinkujúcimi ovce. Pozrieme sa tiež na najväčší umelecký festival na svete v škótskom Edinburgu, ktorý ponúka takmer 2700 predstavení. Reč bude aj o nových hudobných talentoch z temperamentného Ria, kde nie je núdza o rôzne tanečné štýly. Spolu s Gregorom Martinom Papucsekom navštívime aj nefalšovaný farmársky trh v centre Budapešti.

Rádio Devín

V Čítaní na pokračovanie uvedie Rádio Devín v sobotu (8.00 hod.) a nedeľu (9.00 hod.) geniálny chlapčenský román Marka Twaina Dobrodružstvá Toma Sawyera, v ktorom sirota Tom, žijúci u svojej tety, neustále hľadá príležitosť zažiť čo najviac neobyčajných, vzrušujúcich vecí. Hoci sa zdá, že v malom tichom americkom mestečku 19. storočia to ľahké nebude, kniha nás od prvej kapitoly presvedčí o opaku. Navyše s čarovným humorom, ktorému neodolajú ani dospelí.
Relácia Veľkí v malom uvedie v sobotu 25. augusta o 18.00 hod. portrét renomovaného francúzskeho violistu Christopha Desjardinsa a jeho albumu Alto/Multiples s autorským informačne nabitým komentárom Petra Katinu. Okrem diel vážnej hudby 20. storočia tu zaznejú i najnovšie kompozície svetových autorov, ktoré kombinujú zvuk violy s prvkami elektronickej hudby.
Sobota bude tiež patriť opere. Operný večer (začiatok o 20.00 hod.) bude v znamení monumentálnej päťdejstvovej drámy Giacoma Meyerbeera Hugenoti, ktorá sa zaoberá témou náboženského útlaku, ako aj hrôzami bartolomejskej noci. Nad tým všetkým plynie motív tragickej lásky hugenota Raola a katolíčky Valentiny. V hlavných úlohách sa predstavia svetové operné hviezdy ako Joan Sutherlandová, Anastasios Vrenios, Gabriel Bacquier, Martina Arroyová, Huguette Turangeová a Nicola Ghiuselev. Ambroziánsky operný zbor a New Philharmonia Orchestra diriguje Richard Bonynge. Večerom sprevádza Ján Dúbravský.
Program Musica Aeterna prinesie v nedeľu 26. augusta o 13.00 hod. záznam koncertu z diel renesančného skladateľa, kapelníka cisára Maximiliána II. Jacobusa Vaeta. Vaetove diela interpretuje paneurópsky vokálny súbor Cinquecento.

Rádio_FM

V sobotu sa vo vysielaní Rádia_FM vrátime k zaujímavému rozhovoru s recenzentkou, publicistkou, prekladateľkou a kritičkou prekladov Aňou Ostrihoňovou, ktorá bola hosťom v utorok v Ráne na eFeMku, poslucháči dostanú prvé informácie o možnosti vyhrať dve vstupenky na exkluzívny koncert Pet Shop Boys v Berlíne a vo večernom programe Exclusive_FM ponúkneme záznam vystúpenia islandskej skupiny Gus Gus.
V nedeľu okrem iného nadviažeme na posledný deň festivalu Kremnické Gagy a pozrieme sa do Múzea gýča, kde práve počas festivalu Kremnické Gagy pribúdajú rôzne gýčové exponáty.

Mgr. Richard Šümeghy
Hovorca Rozhlasu a televízie Slovenska

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

bx;mt

K téme

17. ročník súťaže Fénix – Kultúrna pamiatka roka má svojich víťazov Orange Podcast roka 2024 predstavuje nové súťažné kategórie, partnerov aj porotu

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.