Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
12. februára 2013 VyhláseniaOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

RTVS: Večerné reflexie Rádia Regina na tému pápežovej rezignácie

BRATISLAVA 12. februára – Rádio Regina do svojej jarnej programovej štruktúry zaradilo interaktívnu diskusnú reláciu Večerné reflexie – každý druhý utorok v mesiaci venovanú náboženským, duchovným a teologickým témam. Úplne prvú odvysiela Rádio Regina už dnes o 22.00 h. Vzhľadom na aktuálnu situáciu zaradili jej tvorcovia do vysielania tému rezignácie Sv. otca Benedikta XVI. a fenoménu pápežstva. Benedikt XVI. oznámil, že koncom februára sa vzdáva svojho pápežského úradu. Podobná udalosť sa v dejinách Cirkvi stala iba raz, keď sa svojho pontifikátu vzdal staručký pápež Celestín V., a to v 13. storočí. Krok súčasného pápeža šokoval aj slovenských biskupov.
Čo bude odstúpenie pápeža znamenať pre súčasnú Katolícku cirkev, ako sa nový pápež volí a čo je esenciou pápežstva, aj o tom budú diskutovať religionista Tomáš Gál a hovorca Konferencie biskupov Slovenska Jozef Kováčik. Do diskusie sa budú môcť zapojiť aj poslucháči.

Mgr. Richard Šümeghy
Hovorca Rozhlasu a televízie Slovenska

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ig;bl

K téme

Orange Podcast roka 2024 predstavuje nové súťažné kategórie, partnerov aj porotu Noc nádejí sa už čoskoro opäť dotkne všetkých sŕdc

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.