Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
24. septembra 2012 VyhláseniaOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

RTVS: Václav Mika sa stretol s delegáciou českého mediálneho výboru

BRATISLAVA 24. septembra – Generálny riaditeľ Rozhlasu a televízie Slovenska Václav Mika sa dnes popoludní v sídle RTVS v Mlynskej doline stretol s členmi Výboru pre vzdelávanie, vedu, kultúru, ľudské práva a petície Senátu Parlamentu Českej republiky.
Na stretnutí so šéfom RTVS Václavom Mikom a riaditeľkou Sekcie generálneho riaditeľa Danielou Migrovou sa českí poslanci zaujímali o budúcnosť Slovenskej televízie a Slovenského rozhlasu. Podľa Václava Miku má zlúčená RTVS stále vnútorné rezervy, ktoré bude potrebné využiť na zefektívnenie vnútorných procesov: „Využitie synergií v niektorých oblastiach nám umožní zefektívnenie fungovania RTVS, aby sme toto spojené médium dostali na úroveň podobných verejnoprávnych multimediálnych domov v zahraničí.“
Jednou z tém stretnutia bolo aj zintenzívnenie spolupráce Rozhlasu a televízie Slovenska s Českou televíziou a Českým rozhlasom. Václav Mika informoval členov českej delegácie o rokovaniach so šéfmi oboch verejnoprávnych médií, ktoré navštívil minulý týždeň. „So šéfom ČT Petrom Dvořákom a riaditeľom Českého rozhlasu Petrom Duhanom sme hovorili o možnostiach zintenzívnenia obojstrannej spolupráce v oblasti programu, akvizícií a spravodajstva. Ja osobne cítim v oblasti programu najväčšiu interakciu práve s Českou televíziou a Českým rozhlasom, preto moja prvá zahraničná návšteva smerovala práve tam,“ povedal Václav Mika. Podľa generálneho riaditeľa RTVS bolo toto stretnutie prvým krokom k pripravovanej dohode o dlhodobej spolupráci s oboma verejnoprávnymi médiami.
Česká delegácia sa zaujímala aj o aktuálnu tému úhrad, ktorá v súčasnosti rezonuje na verejnosti. Václav Mika pripomenul, že v priamej súvislosti s ambíciou zvýšiť úhrady za služby verejnosti má ambíciu ponúknuť kvalitnejší program s pridanou hodnotou a tiež tretiu programovú službu ako osobitný prínos v tomto kontexte. Podľa šéfa RTVS by spustenie Trojky prinieslo aj iné typy programov, napríklad z oblasti aktívneho životného štýlu či dokumentárnej tvorby, nielen monotematickú programovú službu zameranú výlučne na šport.

Richard Šümeghy
Hovorca Rozhlasu a televízie Slovenska

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

bx;nr

K téme

Orange Podcast roka 2024: Absolútnym víťazom sa stal opäť satirický podcast Piatoček Pro musica nostra Tyrnaviensi: Sedem dní, sedem výnimočných koncertov, sedem zaujímavých miest

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.