Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
30. novembra 2012 VyhláseniaOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

RTVS: V Sobotných dialógoch s D. Čaplovičom, M. Froncom a P. Ondekom

BRATISLAVA 30. novembra – Brány škôl zostali tento týždeň tri dni zatvorené a školáci si tak museli namiesto vyučovania hľadať náhradný program. Slovenskom sa prehnal štrajk učiteľov žiadajúcich vyššie platy a viac peňazí na vzdelávanie svojich žiakov. Vláda ale kontruje – štátna kasa je prázdna a na požadovaný 10-percentný nárast miezd niet peňazí. Kompromis medzi vládou a školskými odborármi sa zatiaľ nájsť nepodarilo a v hre sa tak už ocitla aj redukcia siete škôl a prepúšťanie pedagógov. Napriek verbálnym deklaráciám jednotlivých vlád pritom Slovensko vo výdavkoch na vzdelanie i vedu dlhodobo zaostáva za vyspelými krajinami tak Európskej únie, ako aj ďalších vyspelých krajín OECD.
V Sobotných dialógoch s ministrom školstva Dušanom Čaplovičom a jeho predchodcom a poslancom KDH Martinom Froncom. Do diskusie sa zapojí aj predseda školských odborov Pavel Ondek.
Diskusnú reláciu Sobotné dialógy s moderátorom Braňom Dobšinským vysiela RTVS na Rádiu Slovensko v sobotu 1. decembra krátko po 12-tej hodine.

Richard Šümeghy
hovorca Rozhlasu a televízie Slovenska

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

es;mt

K téme

Orange Podcast roka 2024 oznamuje nominácie, začína sa hlasovanie verejnosti 17. ročník súťaže Fénix – Kultúrna pamiatka roka má svojich víťazov

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.