Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
18. júla 2017 VyhláseniaOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

RTVS: Symfonický orchester Slovenského rozhlasu účinkuje vo veľkolepej inscenácii Verdiho Rigoletta

BRATISLAVA 18. júla – Uplynulú stredu Symfonický orchester Slovenského rozhlasu (SOSR) pod taktovkou dirigentky Anji Bihlmaier s veľkým úspechom absolvoval premiéru svetoznámej opery Giuseppe Verdiho Rigoletto v rakúskom kameňolome Steinbruch v St. Margarethen. Réžiu má na starosti skúsený parížsky režisér Philippe Arlaud.

SOSR absolvuje v rámci letného festivalu Oper im Steinbruch 19 predstavení. Kapacita amfiteátru je 4 700 divákov a skvelou správou je, že o predstavenia je obrovský záujem – väčšina z nich je vypredaných. Vďaka tomu inscenáciu tejto známej opery vzhliadne takmer 89 000 divákov.

Vrcholom operného predstavenia sú speváci z rôznych kútov sveta, v inscenácii sa predstavia interpreti zo Španielska, Bieloruska, Rumunska či Južnej Kórei. Od svojej premiéry zaznamenalo predstavenie množstvo ohlasov nielen od divákov, ale aj prestížnych médií – pozitívne recenzie inscenácie uverejnili denníky ako Der Standard, Wiener Zeitung či Die Presse.

„Rigoletto im Steinbruch“ je veľkolepou produkciou s pôsobivou, aktívnou scénou a projekciou, z ktorej diváci nedokážu spustiť pohľad, predstavenie sa vyznačuje nielen hudobnou kvalitou, ale aj vizuálne zaujímavou a príťažlivou scénografiou. Atraktivitu inscenácie zvyšuje netradičné prostredie, keďže kameňolom St. Margarethen je v súčasnosti jednou z najkrajších a najveľkolepejších prírodných arén v Európe. Jeho zaujímavosťou je fakt, že tunajší pieskovec bol použitý na stavbu a renováciu viedenského Dómu Sv. Štefana.

Televízny záznam premiéry predstavenia realizovala rakúska verejnoprávna ORF III, odvysiela ho 30. júla o 20:15.

Giuseppe Verdi: Rigoletto
12. 7. – 19. 8. 2017, amfiteáter v rakúskom Steinbruchu, St. Margarethen

Dirigentka, hudobné naštudovanie: Anja Bihlmaier
Réžia, svetlá, scéna: Philippe Arlaud
Kostýmy: Andrea Uhmann
Video: Jean-Marc Nigon
Zbormajster: Walter Zeh
Viedenský filharmonický zbor
Symfonický orchester Slovenského rozhlasu

Osoby a obsadenie:
Rigoletto: Vladislav Sulimsky/Davide Damiani
Gilda: Elena Sancho Pereg/Tatiana Larina
Herzog: Yosep Kang/Arthur Espiritu/Jesus Leon
Maddalena & Giovanna: Annely Peebo/Jordanka Milkova
Monterone: Clemens Unterreiner/Jacek Strauch
Sparafucile: Luke Stoker/Sorin Coliban
Borsa: Kirlianit Cortes
a ďalší.
Podrobné informácie nájdete na http://www.arenaria.at/program/rigoletto.

K téme

Orange Podcast roka 2024 predstavuje nové súťažné kategórie, partnerov aj porotu Noc nádejí sa už čoskoro opäť dotkne všetkých sŕdc

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.