Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
5. októbra 2012 VyhláseniaOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

RTVS: Súťaž New Talent 2012 v priamom prenose na Rádiu Devín

BRATISLAVA 5. októbra – Dnes o 17.00 h a 20.00 h odvysiela Rádio Devín priame prenosy z prvých dvoch komorných koncertov Medzinárodnej tribúny mladých interpretov – New Talent 2012, ktorá je už niekoľko rokov stabilnou súčasťou najväčšieho slovenského festivalu vážnej hudby – Bratislavských hudobných slávností (BHS). V pondelok, 8. októbra, odvysielame i záverečný koncert troch finalistov, ktorých bude sprevádzať Štátna filharmónia Košice pod taktovkou českého dirigenta Leoša Svárovského.

Vznik Medzinárodnej tribúny mladých interpretov inicioval v roku 1969 Sir Yehudi Menuhin so zámerom vyhľadávať mladé talenty na poli vážnej hudby. Hlavným organizátorom podujatia je Európska vysielacia únia (EBU), spoluorganizátormi sú Slovenská filharmónia a Rozhlas a televízia Slovenska – Rádio Devín.

V prvom kole vybrala medzinárodná porota z vyše 30 súťažných rozhlasových nahrávok osem semifinalistov, ktorí sa dnes predstavia na dvoch komorných koncertoch v Dvorane Vysokej školy múzických umení na Zochovej ulici v Bratislave.

V prvom semifinále o 17.00 h sa predstavia: trubkár Walter Hofbauer (ČR), huslista Daniel Migdal (Švédsko), klavirista Mateusz Borowiak (Poľsko) a akordeonista Bjarke Mogensen (Dánsko). O 20.00 h zaznejú vystúpenia fagotistu Bálinta Mohaia (Maďarsko), klaviristky Soo-Jung Annovej (Španielsko), klarinetistky Signe Sőmerovej (Estónsko) a violončelistu Stefana Cazacua (Rumunsko).
Veľké finále sa uskutoční v pondelok 8. októbra o 20.00 h v Koncertnej sieni Slovenskej filharmónie v bratislavskej Redute. Troch finalistov bude sprevádzať Štátna filharmónia Košice pod taktovkou Leoša Svárovského. Košickí filharmonici okrem iného uvedú aj symfonickú báseň Alexandra Albrechta Túžby a spomienky. Celý koncert je vysielaný prostredníctvom Rádia Devín v sieti Európskej vysielacej únie (EBU) do približne 30 štátov.

Pre viac informácií kontaktujte:
Matúš Benža, PR manažér, tel.: 0919 24 5591, e-mail: matus.benza@rozhlas.sk

Mgr. Richard Šümeghy
Hovorca Rozhlasu a televízie Slovenska

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

bx;bl

K téme

Orange Podcast roka 2024 predstavuje nové súťažné kategórie, partnerov aj porotu Noc nádejí sa už čoskoro opäť dotkne všetkých sŕdc

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.