Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
10. októbra 2016 VyhláseniaOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

RTVS: Štátny pohreb Michala Kováča: mimoriadne zmeny v programe

BRATISLAVA 10. októbra – RTVS vo štvrtok 13. októbra mimoriadne mení program. O 11:00 sa začína na Jednotke priamy prenos zo Štátneho pohrebu prvého prezidenta Slovenskej republiky Michala Kováča. Priamy prenos je naplánovaný až do 16:30, po jeho skončení bude na Jednotke nasledovať dokumentárny film z cyklu GEN.sk venovaný Michalovi Kováčovi. „RTVS si ako verejnoprávny vysielateľ dôstojne a zodpovedne splní svoju úlohu pri priamom prenose zo Štátneho pohrebu prvého prezidenta Slovenskej republiky Michala Kováča,“ uviedol k štvrtkovému vysielaniu generálny riaditeľ RTVS Václav Mika.

Zmeny programu pripravuje aj Dvojka. O 20:00 odvysiela reláciu Anjeli strážni Michala Kováča, o 20:25 televízny dokument mapujúci život prvého prezidenta Audiencia a o 22:35 záznam koncertu Messa da Requiem z Katedrály sv. Martina v Bratislave.

Vysielanie Rádia Slovensko bude vo štvrtok 13. októbra prispôsobené štátnemu smútku. Mimoriadne vysielanie je naplánované medzi 11:00 a 17:00, Rádio Slovensko bude počas mimoriadneho vysielania poslucháčov kontinuálne informovať o priebehu štátneho pohrebu formou živých spravodajských vstupov a komentovaného moderovania. Rádio odvysiela v priamom prenose aj zádušnú svätú omšu za zosnulého prezidenta. Na prezidenta budeme spomínať aj vo vysielaní Dobré ráno, Slovensko!

Rádio Regina bude v deň štátneho smútku v hudobnej relácii Zahrajte mi túto! vysielať výhradne ľudové balady, špeciálne bude upravený aj hudobný playlist. Redaktori z Rádia Regina Východ pripravujú publicistické materiály v rodisku Michala Kováča v Ľubiši, ktoré Regina odvysiela vo štvrtok.

Hudobný playlist prispôsobí v tento deň aj Rádio Devín. V relácii Ars musica v čase medzi 10:00 a 11:00 vyberie redaktor Ľuboš Kovačech hudbu, ktorá predznamená poslednú rozlúčku s prvým prezidentom Slovenska, v smútočnom duchu sa bude niesť aj poludňajší koncert od 12:00 do 13:00. Počas pohrebu M. Kováča od 11:00 Rádio Devín zaradí rozhlasové pásmo so silným etickým posolstvom.

Keďže na tento deň bol vyhlásený štátny smútok, RTVS vo štvrtok 13. októbra z programovej štruktúry televízie i rozhlasu vyradí všetky zábavné programy, ktoré odvysiela v nasledujúcich dňoch v ich pravidelných vysielacích časoch.

Juraj Kadáš
PR manažér
Sekcia marketingu a komunikácie

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

mt

K téme

Korona rok posilnil naše vzťahy Petra Vlhová venovala svoju originálnu pretekársku prilbu do súťaže pre Plamienok

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.