Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
27. júna 2013 VyhláseniaOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

RTVS: Spomienka na Petra Šperku v mimoriadnej časti Nebíčka v papuľke

BRATISLAVA 27. júna – Vzhľadom na nešťastné udalosti, ktoré sa v priebehu tohto týždňa odohrali pod horou Nanga Parbat v Pakistane, RTVS prispôsobuje svoje vysielanie a v sobotu 29. júna o 18:25 uvedie na Jednotke špeciálnu časť relácie Nebíčko v papuľke. Ústrednou postavou epizódy bude horský vodca, profesionálny záchranár a legenda slovenského horolezectva Peter Šperka. Divákov v spoločnosti šéfkuchára Jaroslava Žideka prevedie našimi veľhorami, porozprávajú sa s horskými záchranármi, pozrú sa na ťažký chlebík horolezcov a v spoločnosti horských nosičov absolvujú výstupy s nákladom na tatranské chaty.
Ako povedal programový riaditeľ Tibor Búza, RTVS chce divákom pripomenúť jednu z najväčších osobností slovenského horolezectva, ikonu našich hôr, ale aj ostatných zosnulých horolezcov. „Prostredníctvom mimoriadnej programovej zmeny si chceme uctiť pamiatku týchto výnimočných ľudí,“ dodal.
Napriek tomu, že hory dokážu byť silným a nekompromisným súperom, životná púť Petra Šperku a tragicky zosnulých horolezcov je dôkazom, že láska k nim je ešte silnejšia.

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

es;nr

K téme

Noc nádejí sa už čoskoro opäť dotkne všetkých sŕdc City Sound Festival už budúci týždeň, ponúka pestrý a kvalitný program

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.