Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
10. novembra 2017 VyhláseniaOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

RTVS: Špeciálne vysielanie k Medzinárodnému dňu nevidiacich

BRATISLAVA 10. novembra – Jednotka aj Dvojka uvedie v pondelok 13. novembra takmer všetky programy vrátane zábavných relácií, filmov, seriálov ako aj Reportérov (22:15) s audiokomentárom. Výnimkou bude aktuálne spravodajstvo a publicistika či cudzojazyčný film Princezné (Dvojka). Téme nevidiacich sa budú na Jednotke od 12:20 venovať moderátorky Dámskeho klubu.

Dvojka do svojho programu zaradila niekoľko špeciálnych titulov. Malí aj veľkí diváci sa môžu tešiť na animovaný seriál z dielne RTVS Mimi a Líza o dvoch kamarátkach – nevidiacej Mimi a vidiacej Líze, ktoré zisťujú, že svet sa dá vidieť rôznymi spôsobmi. O 09:45 odvysiela televíznu inscenáciu „Farba tvojich očí“ o 16-ročnom dievčati, ktoré sa po strate zraku snaží opätovne zaradiť do života. Televízny dokument „Ten istý svet“ o 15:05 predstaví nevidiaceho režiséra Alda Daxnera. Od 17:10 sa diváci v dvoch publicistických príbehoch zo série (Ne)celebrity zoznámia s nevidiacimi manželmi, ktorí napriek svojmu zdravotnému hendikepu žijú plnohodnotným životom, ako aj s nevidiacou farárkou Erikou Domonkošovou. Nová epizóda medicínskeho dokumentárneho seriálu RTVS Moja diagnóza s názvom S „kerkou“ v oku priblíži inovatívne riešenie pre pacientov s ochorením rohovky – leukómom.

K téme

Orange Podcast roka 2024: Absolútnym víťazom sa stal opäť satirický podcast Piatoček Pro musica nostra Tyrnaviensi: Sedem dní, sedem výnimočných koncertov, sedem zaujímavých miest

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.