Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
12. novembra 2014 VyhláseniaOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

RTVS: Špeciálne tematické vysielanie k 25. výročiu nežnej revolúcie

BRATISLAVA 12. novembra – Jednotka sa v tomto období zameria hlavne na filmovú tvorbu, vysielanie k 25. výročiu nežnej revolúcie bude na Jednotke doplnené spoločným vysielaním Českej televízie a RTVS. Moderátori Martin Strižinec a Václav Moravec privítajú v Bratislave naživo O 5 minút 12 Roberta Fica a Bohuslava Sobotku. V tento deň sa taktiež odohrá Spomienková slávnosť k 25. výročiu Nežnej revolúcie pod záštitou prezidenta Slovenskej republiky Andreja Kisku, vo vysielaní RTVS bude slávnosť zaradená na Jednotke v hlavnom vysielacom čase o 20:20.
Téme November ´89 je na Dvojke venovaných niekoľko diskusných relácií. Tému otvára Večer pod lampou (13. 11.) a uzatvára Večera s Havranom s podtitulom Sme 25 rokov po Nežnej revolúcii slobodnými? (18. 11.)
Počas sviatočného dňa 17. novembra budú s moderátorom projektu Dejiny Tomášom Slezákom diskutovať predpoludním aj popoludní v tematických diskusných blokoch Štúdia Dialóg 2014 hostia z rôznych oblastí spoločenského života na tému ponovembrového vývoja spoločnosti. Na Dvojke je tiež pripravená televízna premiéra celovečerného dokumentu českej režisérky Olgy Somerovej o speváčke Marte Kubišovej Magický hlas rebelky.
Významnú historickú udalosť, ktorá zmenila kurz smerovania našej krajiny, Rádio Slovensko reflektuje vo vysielaní nielen v deň výročia, ale aj v celom týždni predtým. Oslavy Rádio Slovensko odštartovalo už 10. novembra v relácii Príbeh na týždeň. Počas osláv 17. novembra budú regionálne štúdiá Rádia Regina sledovať aktuálne podujatia k výročiu v regiónoch, ale tiež si budú pripomínať podoby Nežnej revolúcie mimo Bratislavy. Poslucháčom v zahraničí chce Rádio Slovakia International priblížiť najzásadnejšiu zmenu v novodobej histórii Slovenska a Česka, ktorú spustili udalosti 17. novembra. Rádio Devín pripravilo premiéru hry Sedem dní do pohrebu. Rozhlasová hra, ktorú na motívy románu Jána Roznera zdramatizoval Peter Pavlac, účinkujú Jana Oľhová, Dano Heriban a Ján Kožuch. V hudobných playlistoch Rádia_FM sa objaví viacero pesničiek, s ktorými sú novembrové udalosti v Československu spojené (K. Kryl, J. Nohavica, J. Filip). Domácich interpretov budú dopĺňať zahraniční interpreti, ktorých skladby zaraďujeme do kategórie protest songov alebo angažovaných piesní (B. Dylan, U2 a pod.)
Kompletný prehľad špeciálneho vysielania s ďalšími informáciami k 25. výročiu Novembra ´89 nájdete na webe RTVS http://bit.ly/25odneznej. Špeciálnu upútavku k výročiu nájdete tu http://youtu.be/WIlAuvGahm8?list=UUi9f1eukX2qQDdmn__GcysA

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

es;bl

K téme

12. ročník charitatívneho galavečera Noc nádejí bude na obrazovkách RTVS výnimočný Towercom ponúka v rámci terestriálneho vysielania programy JOJ Group vrátane JOJ Šport

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.