Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
14. mája 2012 VyhláseniaOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

RTVS: Sledovanosť hlavnej spravodajskej relácie sa drží nad 10 %

BRATISLAVA 14. mája – Sledovanosť hlavnej spravodajskej relácie Slovenskej televízie Správy STV sa za ostatných šesť dní drží nad psychologickou hranicou 10 % (podiel na trhu v cieľovej skupine 12+). Divácky zásah sa počas niektorých dní blíži k hranici 180-tisíc divákov.
„Dáta sledovanosti prezrádzajú, že sa znížila závislosť výkonu Správ STV od nábehového formátu. Ešte nedávno Správy dosahovali približne 50 % výkonu predchádzajúceho programu a táto závislosť bola veľmi silná. Čoraz častejšie sa však stáva, že Správy si udržia podiel nad 10 % aj v prípade, ak nábehový formát nemá 18-19 %, ale výrazne menej. Napríklad v sobotu mala nábehová relácia Nebíčko v papuľke 11,2 % a Správy STV si s 10,1 % udržali podiel na dvojcifernej úrovni. Podobných prípadov nájdeme v ostatnom období viac. Je to dobrý signál, len treba kontinuálne pracovať na obsahových aj vizuálnych zmenách,“ povedal programový riaditeľ RTVS Andrej Miklánek.
Hlavná spravodajská relácia Slovenskej televízie Správy STV zaznamenala výrazný nárast sledovanosti po presune vysielacieho času na 19-tu hodinu (v januári 2012). V časovom slote 19:00 – 19:40 došlo k skokovému nárastu sledovanosti o takmer 80%. Všetky dáta sú uvádzané v cieľovej skupine 12+
Zdroj: PMT/TNS SK

Richard Šümeghy
Hovorca Rozhlasu a televízie Slovenska

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

es;nr

K téme

Noc nádejí sa už čoskoro opäť dotkne všetkých sŕdc City Sound Festival už budúci týždeň, ponúka pestrý a kvalitný program

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.