Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
31. decembra 2012 VyhláseniaOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

RTVS: Silvester a Nový rok s Rádiom Regina

BRATISLAVA 31. decembra – Silvester je jedna z príležitostí, keď máme šancu sa pozerať na svet aj z nadhľadu, možno aj trochu veselším pohľadom. Takýto pohľad už desaťročia napĺňajú aj slovenskí divadelníci. A tak Silvester sa kedysi spájal predovšetkým so zábavou a taký zostal aj dnes. Presvedčí vás o tom silvestrovský program Rádia Regina.

O 12.05 v relácii Na silvestrovskú scénu, prosím! vám priblížime atmosféru silvestrovských predstavení v troch slovenských regiónoch. V Košiciach a Banskej Bystrici stavili na hudobno-zábavné divadlo, v Nitre zasa na činoherné predstavenie – na Veselú vdovu. Vypočujeme si však aj spomienky na Silvestre v spojení s divadelnými doskami od hercov Jozefa Dóczyho, Hildy Augustovičovej a ďalších. Na stretnutie sa teší autor relácie Martin Jurčo.

O 14.05 vysiela Rádio Regina rozhlasový umelecký dokument o humore a jeho tvorbe v písanej i kreslenej podobe Humor je vážna vec. S Hanou Rodovou sa na svet pozrieme cez optiku aforizmov, ale aj kreslené vtipy humoristov Petra Sedláka, Jozefa Jurka a Ľubomíra Juhása.

Silvestrovská rozprávka Vlada Puchalu s hudbou Mariána Čekovského Dobrodružstvá strašiaka do maku (vysielame od 15.00) je o nespokojnom strašiakovi, ktorý tak túžil po spoznávaní nových vecí a nájdení toho svojho kúska šťastia, až zistil, že platí staré známe porekadlo všade dobre, doma najlepšie.

Od 20.00 až do 05.00 čaká poslucháčov Rádia Regina Silvestrovská paráda – striedanie humoru a ľudovej hudby – výber toho najlepšieho z archívov štúdií v Bratislave, Banskej Bystrici a Košiciach.

Nový rok 1.1.2013

11.00 – 13.00 Novoročný koncert, priamy prenos zo Zrkadlovej siene Primaciálneho paláca v Bratislave; účinkuje Metropolitný orchester, sólisti Adriana Kučerová, Otokar Klein, Metropolitný zbor; diriguje Martin Mázik.
15.00 – Malý princ, rozprávková hra
17.05 – Homo Narrator, človek rozprávajúci – fíčer Olega Pastiera o Dominikovi Tatarkovi.

Mgr. Richard Šümeghy
Hovorca Rozhlasu a televízie Slovenska

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

bx;mt

K téme

Orange Podcast roka 2024 predstavuje nové súťažné kategórie, partnerov aj porotu Noc nádejí sa už čoskoro opäť dotkne všetkých sŕdc

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.