Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
9. augusta 2017 Nezaradené od PRservis.skSITA Diskusia()

RTVS si pripomenie Mariána Vargu v rozhlasovom i televíznom vysielaní

BRATISLAVA 9. augusta – RTVS so zármutkom prijala správu o úmrtí významného slovenského hudobníka a skladateľa Mariána Vargu. Jeho výraznú osobnosť si pripomenieme vo vysielaní rozhlasových i televíznych programových služieb RTVS.

Dnes večer o 20:10 Dvojka uvedie portrét Mariána Vargu v dokumentárnom filme Obyvateľ vlastného ostrova a následne o 21:10 do vysielania zaradí jubilejný koncert s názvom Marián Varga 70.

Rádio Slovensko zaradilo do dnešného večerného vysielania (po 20:00) archívny rozhovor s Mariánom Vargom, mimoriadne upraví aj tému na večer a od 17:00 sa bude venovať spomienke na Mariána Vargu. Prvá rozhlasová programová služba RTVS tiež upraví hudobný playlist a do každej hodiny zaradí skladbu, na ktorej sa podieľal. Jeho osobnosti bude venované aj dnešné vydanie relácie K veci po 18:15.

Rádio Regina pripravuje dnes o 20:00 záznam koncertu k 70. narodeninám Mariána Vargu, počas zajtrajšieho dňa prinesie viacero publicistických príspevkov, venovaných jeho osobnosti.

Rádio Devín Rádio Devín zmenilo plánované vysielanie relácie program Ars musica, Tomáš Boroš informoval o jeho úmrtí a v relácii mimoriadne zaznela aj jeho tvorba. Devín dnes o 18:30 odvysiela reláciu Rubikon na tému fenoménu Collegium Musicum. Mariánovi Vargovi bude vo vysielaní Devína patriť aj štvrtkové ráno, o 8:00 rádio uvedie rubriku Dnes počúvame Vargu, následne odvysiela časť z cyklu Pocta Mariánovi Vargovi. Vo štvrtok o 19:00 Devín odvysiela premiéru Folkfóra, venovaného tvorbe Mariána Vargu, reláciu pripravuje Soňa Horňáková. V piatok v prúdovom vysielaní počas relácií Ranné ladenie, Ars musica či Ars rádio Rádio Devín prinesie spomienky ľudí, ktorí Mariána Vargu osobne poznali a spolupracovali s ním. V piatkovom vydaní relácie Ars Musica bude na Mariána Vargu spomínať slovenský hudobník Jozef Lupták, v relácii tiež zaznejú úryvky z rozhovoru, ktorý s ním pri príležitosti jeho 70. narodenín pripravila Meška Puškášová.

Rádio_FM si Mariána Vargu pripomenie v špeciálnom fíčri, vo vysielaní odznie aj jeho tvorba z uplynulého festivalu Radio_Head Awards.

Česť jeho pamiatke

Táto informácia je komerčným oznámením a je odvysielaná v znení dodanom klientom bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA za jej obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá.
www.prservis.sk; email: prservis@sita.sk

K téme

Noc nádejí sa už čoskoro opäť dotkne všetkých sŕdc City Sound Festival už budúci týždeň, ponúka pestrý a kvalitný program

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Nezaradené

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.