Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
15. augusta 2012 VyhláseniaOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

RTVS: Semifinalisti súťaže Košický zlatý poklad 2012 sú už známi

BRATISLAVA 15. augusta – Finálový koncert 28. ročníka pesničkovej súťaže Košický zlatý poklad sa uskutoční 20. októbra 2012 a v priamom prenose ho odvysielajú Rádio Slovensko a Rádio Regina. Do uzávierky súťaže (31. júla 2012) bolo prihlásených 216 doposiaľ mediálne nezverejnených piesní.
V štúdiu Rozhlasu a televízie Slovenska v Košiciach sa 14. a 15. augusta uskutočnil výber semifinálových piesní. Tie odznejú v priebehu septembra na Rádiu Slovensko v predpremiére. Finálová dvanástka piesní vzíde z sms hlasovania poslucháčov, ktorí rozhodnú o prvej šestici skladieb a z výberu druhej šestice piesní na základe rozhodnutia osobností slovenskej populárnej hudby – Petra Nagya, Beáty Dubasovej, Vaša Patejdla a ďalších.
Výberová komisia, v ktorej okrem hudobných redaktorov Rádia Regina pracovali aj Igor Timko a Zoltán Sallai zo skupiny No Name; spevák, skladateľ a textár Andy Ďurica, spevák Tomáš Buranovský a gitarista skupiny Nocadeň Robo Kopina vybrala z počtu 216 prihlásených 24 semifinálových piesní.
„Je skvelé, že hudobníci na Slovensku pracujú a tvoria, no ešte viac ma teší, že opäť poslali vo veľkom počte svoje piesne do tejto súťaže. Cením si to, lebo viem, koľko energie sa za každou prihlásenou skladbou skrýva. Sám som zvedavý na to, ktoré zo semifinálových piesní postúpia do finále a už teraz sa teším na stretnutie s ich protagonistami,“ povedal riaditeľ súťaže Juraj Hidvéghy.

Autori a interpreti víťazných skladieb si odnesú tieto finančné ceny:
1. miesto 450 eur
2. miesto 300 eur
3. miesto 150 eur

Absolútny víťaz získa i videoklip k víťaznej skladbe a priestor na nahrávanie ďalších skladieb v nahrávacom štúdiu Rozhlasu a televízie Slovenska v Košiciach.
Viac informácií o súťaži nájdete na internetových stránkach www.rozhlas.sk/kzp, www.rtvs.sk .
Aktuálny ročník súťaže Košický zlatý poklad vyhlásilo Štúdio Rozhlasu a televízie Slovenska Košice 24. mája 2012 Táto jedinečná súťaž už od roku 1980 ponúka priestor na prezentáciu a propagáciu mladým talentovaným autorom a interpretom pôvodnej slovenskej populárnej hudby. Jej pridanou hodnotou je fakt, že mnohé zo súťažných piesní sa pravidelne a dlhodobo objavujú vo vysielaní rozhlasových programových služieb RTVS a vďaka tomu je pre súťažiacich stále veľmi atraktívna.

Mgr. Richard Šümeghy
Hovorca Rozhlasu a televízie Slovenska

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

bx;bl

K téme

Orange Podcast roka 2024: Absolútnym víťazom sa stal opäť satirický podcast Piatoček Pro musica nostra Tyrnaviensi: Sedem dní, sedem výnimočných koncertov, sedem zaujímavých miest

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.