Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
15. júna 2015 VyhláseniaOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

RTVS: RSI prichádza s novou zvukovou grafikou

BRATISLAVA 15. júna – Zahraničné rozhlasové vysielanie RTVS Radio Slovakia International (RSI), ktoré denne do celého sveta šíri prostredníctvom rozhlasového éteru, satelitu a internetu informácie o Slovensku v šiestich jazykových mutáciách (slovenčina, angličtina, francúzština, nemčina, ruština a španielčina), sa od 15. júna bude prezentovať novou zvukovou grafikou. Motív slovenskej hymnickej piesne Kto za pravdu horí nahradí stanica moderným zvukovým obalom, ústredným motívom pre všetky jazykové mutácie bude Radio Slovakia International – Slovensko dnes. RSI pripravilo novú zvukovú grafiku v interných kapacitách, jej autorom je Richard Riegel.
„Zmenu programovej služby RSI si vyžiadala doba a trendy súčasných rádií. RSI chce vo všetkých jazykoch vysielania vystupovať ako moderná a aktuálna stanica, ktorá chce pre zahraničných poslucháčov reflektovať Slovensko vo všetkých farbách a odtieňoch našej krajiny,“ povedala k novej zvukovej grafike RSI šéfdramaturgička rádia Mária Mikušová.
Novými hlasmi zvukového obalu budú Pavol Šrámek pre vysielanie v slovenskom jazyku, Mark Christensen pre vysielanie v anglickom jazyku, Frederic Miskievicz pre vysielanie vo francúzskom jazyku, Marold Langer-Philippsen pre vysielanie v nemeckom jazyku, José Luis Serram pre vysielanie v španielskom jazyku a Alexander Pivovarov pre vysielanie v ruskom jazyku.
Novú zvukovú grafiku RSI nájdete na YouTube RTVS: http://bit.ly/1L9XcJP

Doplňujúce informácie:
RSI – Radio Slovakia International je unikátna rozhlasová stanica, ktorá prináša informácie o Slovensku v šiestich jazykoch. Vysiela v angličtine, francúzštine, nemčine, ruštine, slovenčine a španielčine pre všetkých, ktorí sa zaujímajú o Slovensko a chcú sa o ňom dozvedať stále viac.

Viac informácií o RSI
http://www.rtvs.org/programove-sluzby/radio-slovakia-international
http://rsi.rtvs.sk/

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

es;bl

K téme

Orange Podcast roka 2024 predstavuje nové súťažné kategórie, partnerov aj porotu Noc nádejí sa už čoskoro opäť dotkne všetkých sŕdc

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.