Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
8. augusta 2016 VyhláseniaOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

RTVS: Rio v Ultra HD rozlíšení s RTVS

BRATISLAVA 8. augusta (SITA) – Obraz v tomto nadštandardnom rozlíšení je dostupný na špeciálnom digitálnom programe RTVS:UltraHD, pre časový posun bude premiérový obsah k dispozícii pravidelne o 14:00 v nasledujúci deň. Vzhľadom na rozdielne technické parametre HD a UltraHD vysielania bude 4K vysielanie bez slovenského komentátora, iba s pôvodnou ruchovou stopou.
„Keďže je prirodzené, že verejnoprávny vysielateľ má ambíciu testovať najnovšie technologické štandardy, olympiádu z Ria odvysielame v testovacom móde aj v UltraHD kvalite. Ide o obsah snímaný špeciálnymi kamerami japonskej televíznej spoločnosti NHK. 4K obsah z letnej olympiády budeme vysielať ako jeden zo siedmich vysielateľov vo svete, v Európe to bude okrem RTVS už iba britská BBC,“ povedal technický riaditeľ RTVS Andrej Doležal.
Ultra HD obsah z Ria bude dostupný v digitálnom terestriáli DVB-T2 s pokrytím Bratislavského kraja v modernom štandarde HEVC. Diváci s kompatibilnými televízormi si 4K obsah budú môcť pozrieť aj prostredníctvom internetu v kompatibilných smart televízoroch Samsung. 4K obsah z Ria bude možné sledovať aj prostredníctvom aplikácie, ktorá bude voľne dostupná pre divákov na Slovensku, majitelia kompatibilných televíznych prijímačov ju nájdu v obchode s aplikáciami pod názvom 4K Telekom. „Dobrou správou je, že špeciálne vysielanie olympiády v UltraHD kvalite nezaťaží rozpočet RTVS a všetky náklady budú kryť partneri tohto projektu, spoločnosti Towercom a Slovak Telekom,“ dodal Andrej Doležal.
Keďže RTVS má k dispozícii licenčné práva na olympiádu v Riu až do 31. decembra 2016, verejnoprávna televízia plánuje olympijský obsah v 4K rozlíšení na dostupných platformách reprízovať až do konca roka.

Olympiáda v Riu v 4K v RTVS – základné informácie

Vysielanie na špeciálnom programe s digitálnou licenciou RTVS:Ultra HD

DVB-T2 vysielanie v 4K v Bratislave pobeží v III. TV pásme. Parametre naladenia: kanál 6, frekvencia 184,5 MHz, modulácia 256 QAM, pol. V

Dostupné aj prostredníctvom aplikácie od spol. Slovak Telekom

Kompatibilné smart TV zariadenia Samsung: vyrobené v r. 2015 a novšie, podporujúce systém Tizen

Podmienkou prijímania signálu je televízny prijímač podporujúci DVB-T2 s kompresným formátom H.265 označovanom ako HEVC

V 4K rozlíšení sa bude vysielať úvodný a záverečný ceremoniál, plávanie, atletika, džudo, basketbal a futbal

Program RTVS:UltraHD bude vysielať 4K obsah z olympiády do konca roka

Projekt je financovaný vďaka partnerom zo spoločností Towercom a Slovak Telekom

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

es;nr

K téme

Korona rok posilnil naše vzťahy Petra Vlhová venovala svoju originálnu pretekársku prilbu do súťaže pre Plamienok

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.