Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
23. mája 2012 VyhláseniaOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

RTVS: Reakcia na článok v HN

BRATISLAVA 23. mája – Autor v článku Zemková minie oveľa viac ako iní porovnáva digitalizáciu súkromnej televízie s plánovanou investíciou RTVS na obdobie nasledujúcich štyroch rokov. Nedá sa porovnávať predpokladaná suma tejto plánovanej investície (33,1 mil. eur) s investíciou žiadnej súkromnej televízie na Slovensku alebo v Čechách, pretože v našom prípade ide o prvotnú a rozsiahlu a ucelenú obnovu technického a technologického vybavenia celej RTVS, predovšetkým však STV (a to rovno do formátu Full HD, na rozdiel od doterajších investícií), ktorá do vlastnej technologickej obnovy dlhé roky neinvestovala a jej systémy sú pred kolapsom a predlžujú, a tým aj predražujú televíznu výrobu. Najväčšia časť finančných prostriedkov dnes ide do opráv a náhradných dielov pre dožívajúcu páskovú technológiu. Keby sa v minulosti do STV investovalo priebežne, bolo by to dnes výrazne jednoduchšie a nemuseli by sme v nasledujúcich rokoch investovať také veľké finančné prostriedky. Tento manažment má v úmysle po naozaj dlhom čase zrealizovať rozsiahlu a ucelenú investíciu do modernizácie výrobnej, vysielacej a archívnej televíznej techniky a technológií, ako aj do digitalizácie existujúcich archívov STV aj SRo, preto si bude vyžadovať taký vysoký objem finančných prostriedkov. Predpokladaná investícia vo výške 33,1 mil. eur zahŕňa zjednotenie prevádzkových užívateľských a výrobných počítačov (réžie, strižne, osvetlenie), grafické pracovné stanice, servery a úložné dátové priestory. V tejto súťaži ide o všetku takúto techniku, z najväčšej (finančnej) časti však predovšetkým o dátové úložiská – archívy, ktoré STV doteraz nemala a Slovenský rozhlas mal len jedno a aj to bez zálohy. Len na dátové úložiská bude treba použiť približne 80% celkovej sumy 33,1 mil. eur. Čerpanie rámcovej zmluvy bude striktne napojené na schválený rozpočet nasledujúcich 4 rokov – až na základe rozpočtu bude možné súťažiť čiastkové zmluvy. Celý rámec vychádza zo schválenej Koncepcie rozvoja technického a technologického vybavenia RTVS.

Richard Šümeghy
hovorca Rozhlasu a televízie Slovenska

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

es;bl

K téme

17. ročník súťaže Fénix – Kultúrna pamiatka roka má svojich víťazov Orange Podcast roka 2024 predstavuje nové súťažné kategórie, partnerov aj porotu

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.