Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
6. marca 2017 Nezaradené od PRservis.skSITA Diskusia()

RTVS: Radio_Head Awards festival opäť prinesie kvalitnú slovenskú hudbu, koncerty budú dostupné aj v živom online vysielaní

BRATISLAVA 6. marca – Festivalový maratón rádiá RTVS odštartujú v piatok 10. marca koncertom Symfonického orchestra Slovenského rozhlasu vo Veľkom koncertnom štúdiu Slovenského rozhlasu. Zaznejú skladby
slovenských autorov Ladislava Kupkoviča, Pavla Šimaia so sólistami Karolom Danišom a Ronaldom Šebestom a v svetovej premiére dielo Petra Zagara v netradičnom spojení so speváčkou Katarínou Koščovou. Hudba 30-tych rokov minulého storočia zarezonuje v podaní Paper Moon Tria, nový elektronický projekt Prelúdiá a piesne premiérovo predstaví Stroon. V Komornom štúdiu sa v piatok predstavia kapely Impreus a Autumnist.

„Je to najväčší sviatok slovenskej hudby a festivalové koncerty spolu so slávnostným ceremoniálom v Starej tržnici sú vyvrcholením celoročnej práce hudobnej scény,“ uviedol šéfdramaturg Rádia_FM Maroš Hečko. „Festival a aj ceremoniál, kde budeme ceny Rádiohláv odovzdávať, pravidelne navštevuje až 2 a pol tisíc muzikantov a milovníkov slovenskej hudby a ja verím, že toto číslo sa nám tento rok podarí prekonať,“ dodal M. Hečko. 

„Festival je pre mňa každý rok intenzívnym osobným zážitkom, kde môžem krížom – krážom lietať svetom prevažne slovenskej hudby. Naviac, Rádio Devín akoby tiež nezišlo z pódia, pretože počas oboch dní venujeme naše vysielanie hlavne festivalu – ak práve nie je koncert, Festivalové minúty patria zaujímavým rozhovorom s tvorcami, divákmi, kritikmi či poslucháčmi. Sú to dva naozaj silné dni a keď sa skončia, nie som smutná, lebo viem, že o rok sa s rovnakou intenzitou vrátia,“ povedala šéfdramaturgička Rádia Devín Eva Reiselová.

V nabitom programe festivalového večera v sobotu 11. marca nájdeme detskú hudobnú dielňu, hudbu Philipa Glassa a Johanna Sebastiana Bacha v podaní Mucha Quartet, nové piesne predstaví projekt Longital suita + . Súbory Cluster ensemble a Veni Academy vzdajú poctu Milanovi Adamčiakovi  a v programe Legendy – Marián Varga a Jaco Pastorius vystúpi úplne nový Radio Band pod vedením Radovana Tarišku.

„Teším sa, že každý rok sa nám darí na festivale vo svetovej premiére uvádzať diela slovenských autorov a opäť sa na jednom mieste v rovnakom čase stretne množstvo slovenských hudobníkov reprezentujúcich pestrú paletu žánrov. Práve oni už štvrtý rok úspešne dokazujú, že slovenská hudba – či už rocková, klasická, jazzová alebo alternatívna – vie osloviť a zasiahnuť domáce publikum,“ hovorí vedúca Odboru hudby RTVS Zuzana Adamkovičová. 

RTVS odvysiela koncerty v priamom prenose v Rádiu Devín a päť z nich bude dostupných aj prostredníctvom online streamov na weboch www.rtvs.sk, www.radiohlavy.sk, www.metoo.sk a www.sme.sk. Vstup na všetky koncerty je voľný. 

ŠPECIÁLNE OCENENIE ZA PRÍNOS DO SLOVENSKEJ HUDBY

Organizátori Radio_Head Awards 2016 zároveň oznámili meno držiteľa špeciálneho ocenenia za prínos do slovenskej hudby. Získala ho kompilácia Ostrov hudby a Richard Čermák z vydavateľstva Gergaz. Hlavnou motiváciou vydania tejto kompilácie bola podpora a propagácia domácej hudby, ktorá priviedla slovenské vydavateľstvá Gergaz, Deadred, Slnko records, Ajlavmjuzik a Real Something k vzájomnej spolupráci. Výsledkom je na slovenské pomery unikátny výber toho najlepšieho, čo slovenská hudobná scéna aktuálne ponúka. Kompilácia zozbierala 23 skladieb formácií Fallgrapp, Korben Dallas, Longital, The Ills či Živé kvety a má ambíciu pokračovať v odkaze zosnulého publicistu a moderátora Juraja Kušnierika, ktorý patril medzi veľkých podporovateľov slovenskej hudby.

CEREMONIÁL RADIO_HEAD AWARDS 2016 12. MARCA V STAREJ TRŽNICI

Ceremoniál odovzdávania cien Radio_Head Awards 2016 sa uskutoční 12. marca v bratislavskej Starej tržnici, v programe sa predstavia Billy Barman, Katarzia, Katarína Máliková, Chiki liki tu-a či Max Bazowski. Ceny budú odovzdané v kategóriách Objav roka, Singel roka, Debut roka a Album roka. Ceny udelia aj odborné poroty v žánrových kategóriách Elektronická hudba, Hard and Heavy, World Music/Folk, Hip Hop/Rap/RnB a rovnako v kategóriách Jazzová hudba, Klasická hudba a Experimentálna hudba, ktoré zastrešuje Rádio Devín.

O špeciálne vystúpenie sa postará DJka a producentka Matia aka B-Complex, nominovaná so skladbou Past Lessons For The Future so silným odkazom na vzájomnú toleranciu. V skladbe sa ozýva hlas Jana  Wericha, ktorý číta z knihy rozhovorov s Janom Masarykom a celým textom sa nesie výzva, aby sa ľudia k sebe správali slušne, pomáhali si a mali sa radi. Práve v duchu odkazu „Mít rád lidi“ sa bude niesť aj 9. ročník Radio_Head Awards.

Organizátori Rádiohláv zverejnili výzvu, aby sa poslucháči, ktorí sa s týmto odkazom stotožňujú, odfotili a poslali svoje fotografie na mitradlidi@radiohlavy.sk alebo ich zverejnili na Instagrame a Facebooku Rádia_FM prostredníctvom #mitradlidi a stali sa tak súčasťou špeciálneho vystúpenia v Starej tržnici. 

Moderátormi ceremoniálu budú už tradične Martin Staňo z Rána na eFeMku a dvojica známych komikov Tomáš Hudák a Juraj „Šoko“ Tabaček. 

Viac informácií nájdete na https://www.radiohlavy.sk. Facebook RHA https://www.facebook.com/radiohlavy.
Pozvánky interpretov na Radio_Head Awards nájdete na YouTube Rádia_FM
https://www.youtube.com/user/RadioFMOfficial/videos. 

K téme

RTVS odvysiela 13. ročník charitatívneho galavečera Noc nádejí Herecké i súkromné historky Ferka Kovára

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Nezaradené

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.