Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
26. apríla 2012 VyhláseniaOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

RTVS: Rádio Slovensko je druhou najpočúvanejšou rozhlasovou stanicou

BRATISLAVA 26. apríla – Počúvanosť rozhlasových programových služieb RTVS za prvý kvartál 2012 dosiahla spolu takmer 32%. Vyplýva to z výsledkov prieskumu počúvanosti MML – TGI, ktorý uskutočnila spoločnosť Median SK. Podľa prieskumu je Rádio Slovensko druhou najpočúvanejšou rozhlasovou stanicou na Slovensku.
V čase medzi siedmou a deviatou hodinou ráno a deviatou a jedenástou hodinou večer je Rádio Slovensko najpočúvanejším rádiom zo všetkých staníc, čím sa v týchto časoch stáva lídrom na trhu. V trenčianskom a banskobystrickom regióne je najpočúvanejšou rozhlasovou stanicou opäť Rádio Slovensko, ktoré počúva najviac hlavných živiteľov domácností (vyše 530 tisíc).
Z výsledkov prieskumu počúvanosti MML – TGI je zrejmé, že rozhlasové programové služby RTVS počúvajú poslucháči denne niekoľko hodín a neprelaďujú na iné stanice. Napríklad Rádio Slovensko počúvajú jeho poslucháči denne priemerne 172 minút, Rádio Regina dokonca 185 minút a Rádio Devín až 232 minút. V prípade Rádia_FM je to 142 minút a Rádia Patria 128 minút.
Rádio Slovensko a Rádio Regina počúvajú poslucháči dlhšie ako Rádio Expres, Fun Rádio či Jemné melódie.
Za posledný kvartál minulého roka dosiahla počúvanosť programových služieb Slovenského rozhlasu rekordných 33%. Rádio Slovensko malo v tomto období 21-percentný podiel na trhu, čím sa vyrovnalo Rádiu Expres. Slovenský rozhlas si dlhodobo kontinuálne udržiava významné postavenie na slovenskom rozhlasovom trhu.

Mgr. Richard Šümeghy
Hovorca Rozhlasu a televízie Slovenska

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

es;nr

K téme

Pro musica nostra Tyrnaviensi: Sedem dní, sedem výnimočných koncertov, sedem zaujímavých miest Orange Podcast roka 2024 oznamuje nominácie, začína sa hlasovanie verejnosti

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.