Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
16. augusta 2012 VyhláseniaOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

RTVS: Rádio Slovensko je druhou najpočúvanejšou rozhlasovou stanicou

BRATISLAVA 16. augusta – Rádio Slovensko je stále druhou najpočúvanejšou rozhlasovou stanicou v krajine. Vyplýva to z posledných výsledkov národného prieskumu spotreby, médií a životného štýlu MML – TGI spoločnosti Median SK za obdobie od 30. 4. 2012 do 22. 7. 2012 v parametri „počúval včera“. Rádio Slovensko dosiahlo v tomto období podiel na trhu (share) 19,6 %.
Trhovým lídrom je Rádio Slovensko v tých časoch, keď sa vysiela spravodajská relácia Rádiožurnál (12:00 – 13:00, 18:00 – 19:00 a 22:00 – 23:00) a počas víkendov ráno (7:00 – 10:00) a napoludnie (12:00 – 13:00). Trhový podiel rozhlasových programových služieb RTVS (Rádio Slovensko, Rádio Regina, Rádio Devín, Rádio_FM a Rádio Patria) na slovenskom rozhlasovom trhu bol v sledovanom období spolu 30 %. V trenčianskom a nitrianskom regióne je najpočúvanejšou rozhlasovou stanicou Rádio Slovensko, ktoré počúva najviac hlavných živiteľov domácností (vyše 525-tisíc).
Za úspešné môžeme považovať nárast počúvanosti Rádia Patria po tohtoročnom preformátovaní stanice. V celoštátnej vzorke je síce podiel tejto rozhlasovej programovej služby 2 %, prepočítaný podiel na počet príslušníkov národnostných menšín však hovorí o tom, že Rádio Patria si vyberá každý štvrtý poslucháč patriaci k národnostnej menšine.

Richard Šümeghy
hovorca Rozhlasu a televízie Slovenska

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

es;nr

K téme

Orange Podcast roka 2024 predstavuje nové súťažné kategórie, partnerov aj porotu Noc nádejí sa už čoskoro opäť dotkne všetkých sŕdc

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.